Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous napadli ruské nabíjecí stanice pro elektromobily. Na displejích vynadali Putinovi

  • Velké překvapení čekalo na majitele elektromobilů v Moskvě
  • Anonymous na displejích nabíjecích stanic zobrazovali proukrajinská hesla

Nabíjecí stanice pro elektromobily v Moskvě se staly terčem útoku hackerů. Přihlásila se k němu populární hackerská skupina Anonymous, která kvůli ruské invazi na Ukrajinu vyhlásila Rusku kybernetickou válku.


Nepřehlédněte: Pomozte s dobrou věcí hackerům z Anonymous. Stačí mobilní aplikace WhatsApp


Odstavili Rusům špionážní satelity

Kybernetické soupeření mezi Ruskem a Ukrajinou, která má na své straně volně organizované hackerské uskupení Anonymous, je v plném proudu. Už dříve Anonymous úspěšně napadli web ruské televize Russia Today a několik stránek ruských úřadů včetně státního cenzora Roskomnadzor a tajné služby FSB.

Jejich pozornosti neunikla ani vesmírná agentura Roskosmos či web ruské federální vězeňské služby, který použitím techniky zvané jako defacement změnili k nepoznání. Na některých ruských televizních kanálech občas vysílají reálné záběry z bojů na Ukrajině a podařilo se jim také převzít kontrolu nad více než 400 webkamerami v Rusku.

Seems that everything in Russia is being hacked. An average car charging station near Moscow. Saying: "Out of Service. Glory to Ukraine. Glory to Heroes…" Anonymous at work? from interestingasfuck

Vzkaz Putinovi

Hackeři, kteří jako svůj znak používají masku spojenou s Guyem Fawkesem, se však zaměřili i na nabíjecí stanice provozovatele Rosseti pro elektromobily v Moskvě. Hned několik se jim podařilo hacknout a na jejich displejích zobrazovali proukrajinská hesla „Sláva Ukrajině“, „Sláva hrdinům“ a také vulgární označení prezidenta Ruska „Putin chujlo“ (Putin je ču..k). Společnost Rosseti pak stanice raději rychle vypnula.

Anonymous se nevyhýbají ani Česku

Anonymous vešli do povědomí lidí v roce 2010 díky Operaci odplata, která byla spojená s hájením webové stránky Wikileaks. V hledáčku však čas od času mají i Českou republiku. V říjnu 2012 napadli webové stránky brněnské filiálky KSČM a voličům této strany vzkázali, že jsou omezení. Cílem útoků Anonymous se v minulosti staly i stránky Babišových společností Agrofert a Penam.

Total
11
Shares
3 komentářů
  1. až na to, že hackli stojany před tydnem a s tím, ze v polsku jako dik za uprchliky slo dobijet zdarma

  2. Mám tyhle superinteligentní lidi ráda, jsou úžasní ✨

Comments are closed.