Pomozte s dobrou věcí hackerům z Anonymous

Pomozte s dobrou věcí hackerům z Anonymous. Stačí mobilní aplikace WhatsApp

 • Anonymous spustili další portál pro boj s propagandou
 • Pokud chcete pomoci, stačí vám WhatsApp a chvilka času

U esemesek jen nezůstane, řekli si programátoři z uskupení Squad303, které se považuje za součást „anonymní“ komunity, a tak přichází s dalším řešením, jak vést v kyberpostoru informační ofenzívu na ruskou veřejnost.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous změnili web federální vězeňské služby Ruska k nepoznání


Jak dostat reálné informace k Rusům?

Že se Kreml bude snažit Rusko odříznout od reality, bylo vcelku jasné od samého počátku invaze na Ukrajinu. Tamní kontrolní úřad Roskomnadzor na svém internetu blokuje provoz Facebooku, Twitteru a dalších médií. Od pondělí 14. března na základě požadavku ruské generální prokuratury omezí i fungování Instagramu. Ruským obyvatelům, kteří chtějí zůstat v kontaktu se západem, tak už mnoho možností nezbývá.

Jednu z cestiček, jak je lze kontaktovat, přestavuje webová stránka 1920.in, která byla vytvořena „anonymní“ programátorskou skupinou Squad303. Nejdříve umožňovala na náhodně generovaná ruská telefonní čísla zasílat SMSky. Později autoři tohoto digitálního projektu připravili novou sekci stránek, která stejným způsobem zprostředkovává posílání e-mailových zpráv (mail.1920.in).

Anonymous jsou ve válce

Nově hackeři umožňují také odesílání textovek prostřednictvím služby WhatsApp. Oproti verzi sloužící k zasílání SMS má výhodu v tom, že komunikace na WhatsApp probíhá zcela zdarma, zapotřebí je jen připojení k internetu. Stačí jen v mobilu otevřít adresu https://wa.1920.in a zvolit tlačítko Send (Odeslat). Zpráva se překopíruje do aplikace a dalším kliknutím ji ze svého mobilu pošlete.

Uskupení Squad303 zmiňuje, že platforma 1920.in je teprve sedm dní stará, ale už ruským občanům stihla doručit více než sedm milionů zpráv. Projekt je pojmenován po slavné bitvě o Varšavu, ve které Poláci porazili sovětskou Rudou armádu v srpnu 1920. „Občané Ukrajiny každý den dokazují, že se tento zázrak může opakovat,“ hlásají Squad303.

Mějte na paměti, že vše provádíte zcela na vlastní zodpovědnost. Autor článku a web fonetech.cz nenese žádnou odpovědnost za případné problémy. Někteří čtenáři hlásí, že jim byl WhatsApp účet zablokován, pomoci by měla podpora služby zde.

Zdroj náhledové fotografie: Max Bender / Unsplash

Total
0
Shares
21 komentářů
 1. WhatsApp drží s Ruskem. Zablokují účet po odeslání několika zpráv.

 2. po odeslání několika zpráv mi zablokovali účet. Byl jste vyloučen ze služby whatsup.

  1. Nepomůže odinstalace aplikace a její opětovná instalace? Mělo by…

  2. My posilali cela rodina a vse v pohode. Nechapu, co jste delal.

  3. Tak už jsem taky přišel o účet… Oslovil jsem cca 100l lidí, se třema jsem si psal víc. Válku podporovali, prý se báli ukrajinských a biologických jaderných zbraní…

 3. Zablokuju vas a nepomoze nic ani odinstalovat ani písať na podporu

 4. I chytrý telefon je počítač a má svou IP, do účtu WhatsUp jste registrován mailem a pár dalších skutečností, které deblokaci zabrání. Nová registrace by musela být provedena pod jiným jménem, s jiným mailem a IP (telefonem). I tak ale není jisté, že se to podaří.

  1. nam ucet nikdo neblokoval, i mama posilala a nic. ale kazdy jen nekolik zprav, ne stovky

 5. Přeposláno na dvě adresy.Vícekrát raději nebudu zkoušet. Ale snad alespoň něco.Díky!!

 6. Dobrý hacker si vždy chrání svoji anonymitu. Vy použijete svoje telefonní číslo, mail… Rusko má taky svoje hackery. Pokud jste se zapojili očekávejte zprávy, maily s odkazy, které mohou být lákavé, z neznámých zdrojů = NA TY NEKLIKEJTE! Nic nepotvrzuje. Jinak si do vašeho zařízení můžete ubytovat nezvaného hosta SpyWare, který vidí vše co píšete do klávesnice včetně adres a hesel do internetového bankovnictví… Pokud nepouzivate bezpečnější prohlížeče pro přemostění IP adresy a ostatní zabezpečení anonymity, pak se můžete stát sami terčem kybernetického útoku… Raději využijte čas a zkuste nestranně posoudit, nikoli soudit, ukrajinské jednotky Azov. Jak se chovala NATO v minulosti. A jaké byli dějiny Ruska, Číny. Protože jen vzdělaný národ bude spravedlivý a dokáže utvářet spravedlnost, nad zájmy mocnější, bohatší menšiny. Bez předsudků a rasismu.

 7. Ještě musím poznamenat, že Facebook a WhatsApp jsou mezinárodní platformy. Nemají právo zasahovat do obsahu, ani ho zneužívat. Měli by jednat dle ustanovení a práv OSN. Rozhodnutí FaceBooku neblokoval zprávy k podněcování usmrcení Putina je protizákonné. V čem jsme lidštější, když to povolujeme?

 8. Anonymous hlavně pro vás a už vůbec né proti Rusku nebo dělá.. Hned po ránu ne ten článek na záchodě rozesmál… 🤣🤣🤣Děkuji za skvělí komix…

  1. Vůbec nechápu, co jste chtěl napsat. Nepoužíval jste Google translator?

 9. Píšu si s jedním a je proti válce a nebojí se šířit pravdu snad aspoň jedna dobrá zpráva

  1. Ja měl tady slušnou odpově´d, ne každý rusák je putinovec

 10. Podporovat válku je přeci trestné! Zavřít by měli všechny, co se tohoto účastní!

 11. Jdu si raději pořádně zatopit plynem a udelat si poradny vylet autem. At se v Rusku mají dobře.

 12. Taky jsem poslal a už jsem bez WhatsAppu. Bartošu, děkuju, doufám, že to pomohlo.

 13. Po osmi zprávách blokace účtu. Napsal jsem žádost o odblokování na stránkách podpory whatsapp a po pěti minutách opět v provozu..

Comments are closed.