Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous ovládli kanály ruských televizí, vysílali reálné záběry z bojů na Ukrajině

 • Hackeři narušili vysílání ruských státních televizí
 • Dokázali přerušit běžný program, místo něj vysílali reálné záběry z Ukrajiny

Hackerská skupina Anonymous narušila vysílání hned několika ruských televizních stanic a pustila na nich záběry z rozsáhlé ruské invaze na Ukrajinu a protiválečná poselství. Skupina tvrdí, že má přístup ke zpravodajským kanálům Russia 24, Channel 1, Moskva 24 a streamovacím službám Wink a Ivi.


Nepřehlédněte: Ukrajinec v Kyjevě vyzkoušel Muskův satelitní internet. Rychlost Starlinku je brutální


Anonymous jsou při chuti

Hackerská skupina Anonymous, která kvůli invazi na Ukrajinu před týdnem vyhlásila Rusku kybernetickou válku, poslala nový vzkaz prezidentu Vladimiru Putinovi, když narušila živé vysílání hned několika televizních stanic.

„Členové Anonymous vyhlásili vašemu tyranskému režimu kybernetickou válku. V posledních dnech jsme shodili množství vládních serverů. To byl jen začátek. Brzy pocítíte hněv hackerů z celého světa, mnoho z nich z vaší země. Vaše tajemství nebudou v bezpečí, stejně jako klíčové složky vaší infrastruktury,“ varují hackeři na svém Twitteru.

Špionážní satelity a stránky FSB

Anonymous už dříve vyřadili z provozu špionážní satelity agentury Roskosmos a weby Kremlu, ruské vlády a stránky ruského ministerstva obrany. Cenným skalpem je i úspěšné napadení stránek tajné služby FSB, při kterém hackeři použili metodu DDoS (Distributed Denial of Service). Ta spočívá v tom, že z neznámých IP adres přijde v jeden okamžik na konkrétní server mnoho dotazů a stránky přestanou fungovat, takzvaně spadnou.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness Inmotion / Unsplash

Total
0
Shares
17 komentářů
 1. Skvělá práce, jen tak dál… 🙂 Dejte to těm kremelským po*ukům pořádně sežrat !

   1. Informovat obyvatelstvo, dokonale zblblé Putinovou demagogií, o tom jak se válka skutečně vede, je nesmírně důležitý krok. Rusi si toho svého Hitlera musí sundat sami. Aby se pak jako Němci po válce nevymlouvali, že o žádných zvěrstvech nevěděli.

  1. Opravdu skvělá práce. DĚKUJEME! Jen tak dál!

 2. S Putinem nelze vyjednávat. Lhal, lže a bude lhát až svého konce. A s ním jeho parta vrahů. Ostatní se ho bojí.
  Putin ví, že už se nikdy nepodívá do demokratického světa. Bude jako štvanec, který zhyne jako prašivý pes.
  On to ví, a proto škodí. Už mu nejde o Rusko, ale jenom o sebe.

  1. Ano. Je to tak, jak píšete! Anymous držím palce, pokračujte, prosím, prosím, ve své užitečné práci! Děkuji!!! Děkujeme!!! Za všechny dobré lidi na celém světě, ve světě bez válek, krveprolití!!!!

  1. Ano!!! Naprosto souhlasím!!!! Držím palečky, vydržte Anonymous, prosím, pracujte, prosím, takhle dál. Děláte užitečnou práci!! Hodně zdaru, pro lepší svět, svět bez válek, krveprolití!

 3. Kluci (a případně holky), DÍKY! DÍKY! DÍKY! Skvělá práce a jen tak dál!

 4. No to je skvělé, výborné, fantastické! Držím palce a doufám, že se to dozví co nejvíce Rusů.

 5. Rusum je uplne jedno ze umiraji lidi na Ukraine.od zacatku valky popularita Putina vzrostla na 10%.Maji uplne jine mysleni.budou proto nemu jen pokud budou hladovi.Bohuzel

  1. To je takový ajfr kdy ze začátku se každý národ semkne… až jim to dojde, tak tam teprve začne mela 😉

 6. Putin nemá strach z Ukrainy ale z ruských lidí neřekne jim pravdu.

Comments are closed.