Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous vyřadili z provozu web ruské tajné služby FSB

  • Vyřadili jsme stránky FSB, hlásí hackeři z Anonymous
  • Už dříve se jim podařilo Rusko odříznout od špionážních satelitů

Hnutí Anonymous vyhlásilo před týdnem Rusku kybernetickou válku. Hackeři tak reagovali na invazi ozbrojených sil na Ukrajiny. Za prvních sedm dní úspěšně napadli 2 500 ruských a běloruských cílů. Podařilo se jim například vyřadit špionážní satelity agentury Roskosmos nebo weby Kremlu, ruské vlády a stránky ruského ministerstva obrany. V posledních hodinách se jim povedl další husarský kousek, když sestřelili web ruské tajné služby FSB.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů. Jsou slepí, oznámili na Twitteru


Anonymous podporují Ukrajinu

„Od vyhlášení kybernetické války zločineckému režimu Kremlu hnutí Anonymous nabouralo přes 2500 webových stránek ruské a běloruské vlády, státních médií, bank, nemocnic, letišť, společností a proruských hackerských skupin,“ uvádí Anonymous na svém Twitteru. Největšího úspěchu dosáhli před několika dny, kdy se jim podařilo vyřadit z provozu počítačové systémy kontrolního centra ruské vesmírné agentury Roskosmos. Velmi cenným skalpem je nepochybně i úspěšné napadení webu tajné služby FSB.

Masivní DDoS útoky

Anonymous útočí na své cíle často metodou DDoS (Distributed Denial of Service). Ta spočívá v tom, že z neznámých IP adres přijde v jeden okamžik na konkrétní server mnoho dotazů a stránky přestanou fungovat, takzvaně spadnou. Hackery na své straně má však i Rusko. Putinův režim otevřeně podporují skupiny Conti, UNC1151, The Red Bandits a především SandWorm. Ta se „proslavila“ tím, že vytvořila nebezpečný malware Cyclops Blinks.

Total
0
Shares