Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous se nabourali do veřejných webkamer v Rusku. Sláva Ukrajině, vysílají živě

  • Anonymous dostali pod kontrolu přes 400 veřejných ruských webkamer
  • Hackerská skupina na nich živě vysílá slogan Sláva Ukrajině!

Anonymous, kteří jako zvůj znak používají masku spojenou s Guyem Fawkesem, jsou s Ruskem v totální kybernetické válce po jeho invazi na Ukrajinu. Při posledním útoku se hackeři nabourali do vysílání více než 400 veřejně dostupných webkamer v Rusku a jejich obraz doplnili textem, ze kterého v Kremlu mít žádnou radost nebudou.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous ovládli kanály ruských televizí, vysílali reálné záběry z bojů na Ukrajině


Nezlomní Anonymous

Další úspěch stále populárnějších hackerů přichází pouhý den poté, co Anonymous pronikli do oblíbených ruských streamovacích služeb Wink a Ivi a také zpravodajských kanálů Russia 24, Channel 1, Moskva 24, kde vysílali reálné záběry z bojů mezi ruskou a ukrajinskou armádou.

Podívejte se na živé vysílání

Anonymous útok na ruské webkamery potvrdili v novém tweetu, přičemž se nezapomněli pochlubit tím, že pod kontrolu jich dostali více než 400. Na to, jak uchvácení ruských webkamer vypadá v praxi, se můžete sami podívat na webu behindenemylines.live, kde jsou jednotlivé kanály pro lepší přehlednost roztříděné do několika kategorií (vnitřní, venkovní, restaurace, školy a tak podobně).

Nechtějí poškodit běžné občany

Na webkamerách běží následující text: „Putin vraždí děti. Na Ukrajině zemřelo 352 civilistů. Rusové lhali 200RF.com. Sláva Ukrajině. Hacknuto Anonymous“. Jen na vysvětlenou: 200RF.com je ukrajinská webová stránka, která má pomoci ruským rodinám najít jejich příbuzné vojáky, kteří zahynuli nebo byli zajati při bojích na Ukrajině.

Aktivita Anonymous se v posledních dnech stupňuje a hackeři na ruský režim útočí stále častěji. Skupina i tentokrát zopakovala, že je přesvědčena o tom, že většina Rusů je proti válce, takže je nechtějí nijak poškodit. Jejich útoky prý cílí výhradně na propagandu Kremlu, která o agresi vůči Ukrajinu prachsprostě lže.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares
4 komentářů
  1. Skvělé! Jen tak dál! Hodně štěstí! Klobouk dolů před vámi!

  2. Frajeři, ale měli by si dát pozor, podle mě po nich Rusáci půjdou.

  3. To není totální kybernetická válka, ale totální kybernetická speciální operace.

Comments are closed.