Pomozte s dobrou věcí hackerům z Anonymous

Cenzore, trhni si! Anonymous zveřejnili data nepopulárního ruského úřadu Roskomnadzor

  • Hackeři z Anonymous uveřejnili 820 GB dat cenzurního orgánu Roskomnadzor
  • S Ruskem jsou v kybernetické válce kvůli invazi na Ukrajinu

Hackerská skupina Anonymous dnes zveřejnila databázi tajných dokumentů federální agentury odpovědné za cenzuru ruských médií Roskomnadzor. Už dříve nechala v ruské státní televizi promítat ukrajinskou hymnu a ukazovala realitu války na Ukrajině. Jejich vysílání tak nahradilo propagandistické proputinovské vysílání.


Nepřehlédněte: Shodili jsme webové stránky Anonymous, hlásají proruští hackeři. Jenže ve skutečnosti žádné nikdy neexistovaly


Anonymous znovu bodují

Slavná hackerská skupina v rámci boje proti ruské propagandě a cenzuře uveřejnila 820 gigabajtů tajných dat cenzurního orgánu Roskomnadzor. Datový balík je rozdělený na dvě části a obsahuje 363 994 souborů v 43 593 adresářích, které se týkají cenzury v jedné z největších republik Ruské federace Baškortostánu.

Krátce po zahájení války na Ukrajině vydal Roskomnadzor ruským médiím pokyny, co lze a nelze publikovat a nařídil jim, aby se ve zprávách neobjevovala slova jako invaze a válka. Později cenzurní úřad lidem zablokoval přístup k sociálním sítím Facebook, YouTube a Twitter. Orgán tak učinil kvůli nespokojenosti s tím, jaké informace se o invazi objevují na sociálních sítích a v dalších médiích.

Nelítostná ruská cenzura

Hněvu tiskového dozoru neuniklo ani liberální rádio Echo Moskvy a internetová televize Dožď. Obě média musela v Rusku skončit, protože údajně uveřejnila „materiály s výzvami k extremistickým aktivitám a lživé zprávy o postupu ruské armády“. Posledním majákem, kde se Rusové mohou dočíst o invazi Ukrajiny, je Wikipedie. I tu ale chce Kreml umlčet.

Zdroj náhledové fotografie: Max Bender / Unsplash

Total
0
Shares