Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Shodili jsme webové stránky Anonymous, hlásají proruští hackeři. Jenže ve skutečnosti žádné nikdy neexistovaly

  • Anonymous shodili web Kremlu a nabourali státní televizi
  • Nyní se jim údajně mělo dostat stejné medicíny od hackerů bojujících za Rusko

Hybridní válka se odehrává na mnoha frontách. Muž proti muži přímo na bojišti, v našich hlavách, ale také v kyberprostoru. Jednou s nejznámějších hackerských skupin současnosti jsou Anonymous, kteří před nedávnem vyhlásili Rusku válku a není dne, aby nedemontovali propagandu tamních médií. Hackery na své straně má však i ruský režim, který otevřeně podporují uskupení Conti, UNC1151, The Red Bandits a další.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous se nabourali do veřejných webkamer v Rusku. Sláva Ukrajině, vysílají živě


Jediné, co se neodpouští nikdy, nikde a nikomu, je úspěch. Ať už v podnikání, osobním životě nebo v kyberprostoru. Stačí jen, když jste schopní a mluví se o vás. Tyto situace se nevyhýbají ani hackerům z Anonymous, jak připomínají události posledních hodin.

Proruské fake news

Jedna z proruských hackerských skupin se chtěla přiživit na jejich popularitě, ale se zlou se potázala. Jejich pokus neskončil ničím jiným než velkým trapasem. Hackeři podporující Rusko hlásali, že vyřadili z provozu oficiální webové stránky Anonymous.

Ti však tvrdí, že žádný takový web nikdy neexistoval a připomínají, že skupina nemá účty ani na Facebooku, TikToku, Instagramu, Tinderu nebo YouTube. Jediným kanálem, kterým promlouvají k veřejnosti a informují ho o své činnosti, je twitterový účet @YourAnonNews. Ze strany hackerů podporujících Kreml tak jde o falešnou zprávu.

Anonymous ve válce

Hackerská skupina Anonymous, která kvůli invazi na Ukrajinu vyhlásila Rusku kybernetickou válku, už se pochlubila několika velkými úspěchy. Napadli např. web ruské státní televizi RT a na některých televizních kanálech vysílali reálné záběry z bojů na Ukrajině, které doprovodila ukrajinská státní hymna. Podařilo se jim také převzít kontrolu nad více než 400 webkamerami v Rusku a z provozu vyřadit web tajné služby FSB.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares