Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous zveřejní seznam vlivných Rusů a ruských firem působících v Česku

  • Redakce polských médií mají v ruce zásadní informace
  • Týkají se vlivných Rusů a ruských firem

Polská skupina Anonymous, která si v kyberprostoru přezdívá Squad303, svým příznivcům včera sdělila, že dnes oznámí opravdu velkou věc. A skutečně, jak obávaní hackeři řekli, tak učinili. Na Twitter před několika minutami napsali, že kontaktovali redaktory polských médií a odeslali jim kompletní seznam vlivných Rusů a ruských společností působících v Polsku. Na dotaz našeho serveru pak exkluzivně uvedli, ať si počkáme, že na řadu přijde i Česká republika.


Nepřehlédněte: Na skládce leží počítačový disk s bitcoiny za čtyři miliardy. Smetiště pomůže prohledat umělá inteligence


Anonymous jedou na plný plyn

V kyberprostoru už několik měsíců zuří nesmiřitelná válka. Na jedné straně stojí hnutí zločinecké uskupení Killnet, zatímco na straně druhé je hnutí Anonymous, které jako symbol používá masku Guy Fawkese. Jednou z nejvíce aktivních skupin v rámci „Anonymních“ je jednotka Squad303.

Ano, jsou to právě tito geniální polští programátoři, kteří mají na svědomí webovou stránkou 1920.in, prostřednictvím které může kdokoliv rozesílat náhodně generované zprávy na ruská telefonní čísla a e-maily. Že se machři ze Squad303 na takzvaném wanted listu Kremlu neoctili náhodou dokazuje jejich poslední operace.

Nejdřív Polsko, ale počítají i s Českou republikou

Hackeři vypracovali kompletní seznam vlivných Rusů i ruských společností působících v Polsku a odeslali ho editorům tamních médií. Našemu serveru pak exkluzivně sdělili, že na řadě je Česká republika. Polskem tedy nic nekončí, ale naopak začíná. Na Twitteru uvedli: „Jak jsme slíbili, právě jsme vybraným redaktorům zaslali úplný seznam Rusů a ruských společností působících v Polsku. Jsme Anonymous. Jsme legie. Neodpouštíme. Nezapomínáme. Očekávejte nás.“

Zničili internet na Krymu

V posledních týdnech Anonymous ohlásili hned několik úspěšných operací. Pamatujete, jak se nabourali do kamerového systému Kremlu a zveřejnili video, které ukazovalo pracující zaměstnance v nejstřeženějším místě v celém Rusku? Tak před několika dny to udělali zase! Podařilo se jim také zničit největšího poskytovatele internetového připojení na Krymu a zmocnit se tajemství ruských bank, když okradli největšího vývojáře bankovního softwaru v Rusku.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: Twitter, Twitter

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Hlavně synci ukažte kteří zmetci se s nima paktujou s tou rusáckou pakáží.

Comments are closed.