Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Anonymous jsou jedním z nejnebezpečnějších nástrojů v rukou svobodného světa, stěžují si Rusové

  • Rusové se snaží dostat na kobylku Anonymous
  • Proti hackerům ale nemají žádnou šanci

Hackeři z Anonymous brnkají ruským úřadům pořádně na nervy. Teď vyšlo najevo, že je považují za jeden z nejnebezpečnějších nástrojů v rukou svobodného světa. V hledáčku mají čtyři skupiny, které by nejraději umlčeli. To se jim ale těžko povede.


Nepřehlédněte: Umělá inteligence nakreslila poslední selfie, až svět ovládnou roboti. Obrázek vás k smrti vyděsí


Anonymous jedou na plný plyn

Hnutí Anonymous, které na konci února vyhlásilo Rusku válku kvůli invazi na Ukrajinu, napadá jeden ruský počítačový systém za druhým. A škody na síťové infrastruktuře jsou obrovské.

Naposledy Anonymous podnikli operaci proti tamním bankám, když několik dní bez přestání útočili na přihlašovací stránky do jejich internetového bankovnictví. Aktivita hackerů pochopitelně neušla ani ruským úřadům, které nyní identifikovaly v rámci hnutí čtyři nejmocnější skupiny. Kreml na takzvaný wanted list zařadil polské programátory Squad303 společně s americkými American Ghostclan, ukrajinskou IT Army a gruzínskou GNG.

Pokud jste o skupině Squad303 dosud neslyšeli, pak vězte, že to jsou přesně ti, kdo mají na svědomí naprogramování speciální webové stránky 1920.in, prostřednictvím které může kdokoliv rozesílat náhodně generované zprávy na ruská telefonní čísla a e-maily. Anonymous k posílání textovek využívají uniklé databáze reálných kontaktů, ale i nahodile generovaná telefonní čísla.

Hackeři leží Rusům v žaludku

Ukrajinská IT Army útočí pro změnu formou Distributed Denial of Service (DDoS). Během těchto operací dochází k zahlcení cílové webové stránky několika systémy tak, že na ní není možný jakýkoliv provoz. Je to, jako kdyby se snažilo pět lidí projít dveřmi najednou. O amerických American Ghostclan není příliš slyšet, o to nebezpečnější a drtivější jejich operace jsou. To samé platí o gruzínské GNG.

Že Anonymous pro Rusy představují velký problém dokazují slova Andreje Krutskikhe, ředitele odboru mezinárodní informační bezpečnosti ruského ministerstva zahraničí, který řekl, že je do války proti Rusku zapojeno 22 hackerských skupin a vyjmenoval právě čtyři nejnebezpečnější. A to není vše.

Na třetím zasedání otevřené pracovní skupiny OSN pro informační a komunikační technologie (ICT) se náměstek ruského ministra zahraničí Oleg Syromolotov snažil zahraniční kolegy přesvědčit o tom, že Anonymous podporují Američané. Nutno dodat, že marně.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: Techoutlook, RIA, Twitter

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Jen tak dál kdo tuhle válku začal?Rus!Kdo tohle stále považuje za sspeciální akci!Nevím.Ale musejí počítat s následky!Dívím se že nezasáhla vm.To by rusko jako takové skončilo.

Comments are closed.