Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Anonymous sestřelili internetové bankovnictví bank v Rusku. Lidé se už několik dní nemohou podívat na zůstatek ani zadávat platby

  • Je vůbec něco, co hackeři z Anonymous nedokážou?
  • Hlásí, že Rusům blokují přístup do internetbankingu

Kolektiv bezpečnostních expertů a hackerů z celého světa, kteří si přezdívají IT Army a považují se za součást armády Anonymous, hlásí fenomenální úspěch. Tvrdí, že běžným Rusům už několik dní úspěšně blokují přístup do internetového bankovnictví většiny tamních bank. Přihlašovací stránky do internetbankingu totiž nepřetržitě bombardují útoky Distributed Denial of Service (DDoS).


Nepřehlédněte: Umělá inteligence Googlu je rasistická a plná předsudků, tvrdí vyhozený zaměstnanec. Etický kodex ve firmě prý kulhá na obě nohy


Anonymous a IT Army spolupracují

Válka mezi Ruskem a Ukrajinou nezuří pouze na jednotlivých frontách, ale také v kyberprostoru. Na ruské straně stojí hned několik zločineckých uskupení, na straně druhé je hnutí Anonymous, které jako symbol používá masku Guy Fawkese a také kolektiv říkající si IT Army. Ten sdružuje ukrajinské hackery a dobrovolníky na bezpečnost z celého světa.

IT Army během operací na ruské cíle nevyužívají pokročilé techniky, jako „anonymní“, ale vystačí si s DDoS útoky, během nichž dochází k zahlcení cílové webové stránky několika systémy tak, že na ní není možný jakýkoliv provoz. Je to, jako kdyby se snažilo pět lidí projít dveřmi najednou.

Drtivé DDos útoky

Tento typ útoku nyní IT Army použili proti většině bank působících na ruském trhu. Ukrajinští hackeři se zaměřili na stránky sloužící pro přihlášení do internetového bankovnictví, které nepřetržitě bombardují příkazy a ty se tak lidem jeví jako nedostupné. Běžní Rusové se kvůli tomu nemohou podívat na zůstatek na účtu ani posílat platby.

„V mnoha bankách z Ruska je od minulého týdne vypnuté internetové bankovnictví. Masivní útok ddos trvá už pět dní,“ napsali hackeři na svůj Twitter.

O kolektivu IT Army se nedávno hovořilo především v souvislosti se zločineckou skupinou Turla, která je napojená na Kreml a snažila se o ukrajinských hackerech zjistit co nejvíce informací pomocí zavirované aplikace, kterou jim podstrčila na specializovaných fórech. Kybernetičtí partyzáni ale klest prokoukli a na pomoc jim přispěchala také společnost Google (o případu jsme psali zde).

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: Twitter

Total
0
Shares