Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous velebí své fanoušky: „Už jste Rusům poslali 30 milionů zpráv,“ chválí je

  • Anonymous spustili portál 1920.in pro boj s propagandou
  • Pomoci může každý, stačí jen chuť a chvilka času

Polská skupina Squad303 považující se za součást hnutí Anonymous nadále vylepšuje svou webovou stránku 1920.in, která umožňuje náhodným ruským občanům posílat zprávy o realitě probíhající války na Ukrajině. Za uplynulé tři týdny pomohla doručit již více než 30 milionů zpráv. Hackeři o tom informovali na Twitteru.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous napadli web ruské jaderné společnosti Rosatom. Data už nahráli na internet


Jak dostat reálné informace k Rusům?

Média v Rusku jsou pod přísným státním dohledem a mnoho Rusů tak ani neví, co se na Ukrajině ve skutečnosti děje. Právě kvůli tomu tým squad303, který je přidružený k hnutí Anonymous, vytvořil komunikační platformu 1920.in. A ta, jak se o ní dozvídají další a další lidé z celého světa, se stává stále populárnější.

Nyní se hackeři pochlubili, že se podařilo odeslat již více než 30 milionů zpráv. V tomto skvělém čísle jsou zahrnuty SMS, e-maily i zprávy na sociální službě WhatsApp. Lidé mohou Rusům posílat předem předdefinované zprávy, které jsou přeloženy do ruštiny a v azbuce, anebo vlastní text. Záleží jen na jejich fantazii.

Připomeňme, že databáze kontaktů, se kterou skupina Squad303 pracuje, zahrnuje více než 20 milionů ruských telefonních čísel a téměř 140 milionů e-mailových adres. Plný potenciál platformy 1920.in tedy ještě nebyl zdaleka vyčerpán.

Anonymous jsou ve válce

„Téměř 150 milionů Rusů nezná pravdu o příčinách či průběhu války na Ukrajině. Situace je přiživována lžemi kremelské propagandy, v Rusku neexistují svobodná média a internet je cenzurován. Každý z nás může předat přímou zprávu obyvatelům této zotročené země,“ tvrdí Squad303 na své oficiálním Twitteru. V jednom z nejnovějším tweetu pak stále populárnější hackeři uvádí, že web 1920.in prochází neustálou úpravou a optimalizacemi, aby vydržel nápor dobrovolníků z celého světa.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares