Robot, kyborg, umělá inteligence

Umělá inteligence nakreslila poslední selfie, až svět ovládnou roboti. Obrázek vás k smrti vyděsí

  • Umělá inteligence nakreslila, jak budou vypadat selfie, až ovládne svět
  • A výsledky skutečně nejsou pro slabé povahy

Fotit si selfíčka může být zábava. Ne však ve chvíli, kdy se vše kolem vás hroutí a vládu nad světem právě převzala umělá inteligence a nelítostní roboti.


Nepřehlédněte: Anonymous sestřelili internetové bankovnictví bank v Rusku. Lidé se už několik dní nemohou podívat na zůstatek ani zadávat platby


Umělá inteligence Elona Muska

Pokud vás někdy zajímalo, jak to bude vypadat v den, kdy armáda terminátorů převezme kontrolu nad světem, tak už nad tím nemusíte přemýšlet.

Uživatel sociální sítě TikTok s přezdívkou Robot Overloards patří k velkým příznivcům žánru science fiction. Fascinují ho filmy jako Terminátor nebo Resident Evil, ve kterých umělá inteligence a roboti dosáhnou takové vyspělosti, že chtějí vyhladit lidstvo.

Před několika dny ho napadlo, že se pokusí nasimulovat soudný den a tak požádal umělou inteligenci Dall-E společnosti OpenAI Elona Muska, aby nakreslila, jak bude vypadat vůbec to poslední selfie, jaké kdy bude pořízeno. A výsledky skutečně nejsou pro slabé povahy.

S lidstvem udělá rychlý konec

Každý obrázek vygenerovaný umělou inteligencí ukazuje apokalyptické scény zmrzačených lidí držících telefony a všudypřítomný chaos kolem nich. Můžeme vidět křičícího muže a mohutný výbuch na pozadí, znetvořeného člověka s velkýma očima, jak s šíleným výrazem hledí do mobilu nebo děsivého kostlivce obklopeného hustým kouřem.

Systém umělé inteligence DALL-E generuje jedinečné obrázky na základě textových popisů, které zadá uživatel. AI využívá autoregresivní model GPT-3 s 12 miliardami parametrů a hluboké učení (deep learning) ke generování náčrtků jako od profesionálního lidského kreslíře.

Vše funguje docela jednoduše. Člověk něco napíše (zadá klíčová slova), stroj vše vyhodnotí a po chvíli nakreslí obrázek. Podle mnohých umělá inteligence jednou změní svět, DALL-E je ale zatím pouze náznakem možného. Teď si ovšem představte, že jednou získá stejné vědomí a schopnosti, jako systém Skynet v Terminátorovi…

Zdroj náhledové fotografe: Possessed Photography / Unsplash, zdroj: 91mobiles

Total
0
Shares
6 komentářů
  1. AI jen prezentuje co jí bylo vloženo. Už ať nás konečně vyhubí, nic jiného si tento zdegenerovaný a zkorumpovaný druh nezaslouží

  2. V nebřeberném výběru intrnetových hovadin, je tato na předních místech, ale musím pochválit umělecké zpracování..

  3. Co to je za blbost, titulek zase zavádějící jsou to ty same apokalyptické obrázky co jsme uz videli😶😑😕

  4. Tohle už je 3 téma u ktereho je tahle fotka. Prvni byl článek AI vydedukobalo jak bude vypadat posledni selfie na světě. Druhy byl článek jak to bude vypadat na světě poslední den a teď tohle. Ale když klepnete na odkaz a zeptáte se v angličtině té AI sami na stejnou otázku vyplyvne úplně kravinu a ne tyhle fotky.

Comments are closed.