Pomozte s dobrou věcí hackerům z Anonymous

Anonymous spustili speciální web. Pošlete Rusům zprávu, aby veděli, co se opravdu děje na Ukrajině

  • Anonymous spustili web pro boj s propagandou Kremlu
  • Lidé z celého světa už Rusům poslali 20 milionů zpráv, chlubí se hackeři

Skupina Squad303, která se považuje za součást slavných Anonymous, vytvořila databázi mobilních čísel a e-mailových adres, které patří běžným ruským občanům a zveřejnila ji na internetu. Hackeři chtějí, aby se do boje s propagandou zapojili lidé z celého světa.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous napadli ruský ropný gigant Rosněfť. Mají 20 TB dat, zaměstancům vymazali iPhony


Jak k Rusům dostat informace ?

Od té doby, co skupina Anonymous vyhlásila Rusku kybernetickou válku, už podnikla několik úspěšných útoků na tamní média a organizace. Hackeři napadli web ruské televize Russia Today a stránky tajné služby FSB. Vesmírné agentuře Roskosmos oslepili špionážní satelity, k nepoznání změnili web ruské federální vězeňské služby a terčem jejich útoku se staly i ruské televizní kanály, na kterých občas vysílají reálné záběry z bojů na Ukrajině. Mezi velké úspěchy lze nepochybně zařadit i ovládnutí webkamer v Rusku a Bělorusku.

Neméně důležitým cílem Anonymous je také snaha omezit šíření dezinformací a zvýšit informovanost obyvatel Ruska o skutečném dění na Ukrajině. Jelikož ruský cenzor médií Roskomnadzor rapidně ovlivnil dostupnost zpráv v zemi, když zablokoval nezávislá média a sociální sítě, rozhodli se Anonymous odpovědět po svém.

I vy se můžete stát Anonymous

Pomoc nabídla polská skupina Squad303, která vytvořila speciální webovou stránku 1920.in, prostřednictvím které může kdokoliv Rusům poslat zprávu. Hackerům se podařilo zmobilizovat už desetitisíce příznivců po celém světě, kteří náhodným lidem rozeslali už více než dvacet milionů textovek. Na výběr jsou tři možnosti: posílat lze pomocí SMS a e-mailu nebo skrze sociální službu WhatsApp.

V případě WhatsAppu autoři stránky doporučují, aby lidé zprávy posílali volněji (stačí mezi jednotlivými zprávami pár minut počkat) a pokaždé měnili text, vyhnou se tím zablokování účtu. Pokud už k tomu došlo, protože byli až příliš horliví, o odblokování mohou požádat oficiální podporu sociální sítě.

„Téměř 150 milionů Rusů nezná pravdu o příčinách a průběhu války na Ukrajině. Situace je přiživována lžemi kremelské propagandy, v Rusku neexistují svobodná média a internet je cenzurován. Každý z nás může předat přímou zprávu obyvatelům této zotročené země,“ píší hackeři na Twitteru a zároveň doufají v lepší zítřky.

Zdroj náhledové fotografie: Max Bender / Unsplash

Total
1
Shares