Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous napadli ruský ropný gigant Rosněfť. Mají 20 TB dat, zaměstancům vymazali iPhony

  • Anonymous se během masivního útoku dostali k 20 terabajtům dat
  • Hackeři kromě toho na dálku vymazali také 59 telefonů iPhone

Anonymous podnikli masivní útok na největšího ruského producenta ropy Rosněfť a způsobili mu obrovské škody. Hackeři vedou s Ruskem kvůli jeho vpádu na Ukrajinu kybernetickou válku, napadají ruské servery a nabourávají vysílání ruských médií.


Nepřehlédněte: Pomozte s dobrou věcí hackerům z Anonymous. Stačí mobilní aplikace WhatsApp


Spolkový úřad pro bezpečnost informační techniky (německy Bundesamt für Sicherheit in der Informationstechnik – BSI) potvrdil zprávy serveru Die Welt, že společnost Rosneft Deutschland GmbH postihl o víkendu závažný bezpečnostní incident. Rosněfť je největší ruská ropná společnost, vlastněná z 50 % ruskou vládou, které patří podíly ve třech německých rafinériích – ve Schwedtu v Braniborsku (PCK), Karlsruhe (MiRO) a Neustadt an der Donau (Bayernoil).

Anonymous data zveřejňovat nechtějí

Podle Anonymous bylo během útoku odcizeno 20 terabajtů citlivých dat, včetně datových záloh notebooků vedoucích pracovníků společnosti. Kromě toho hackeři na dálku vymazali 59 iPhonů a další elektronická zařízení. Žádní dokumenty ale zatím zveřejňovat neplánují.

Rosněfť je součástí kritické infrastruktury

Německá pobočka státního podniku je podle vlastních vyjádření zodpovědná za zhruba čtvrtinu veškerého dovozu ropy do Německa v posledních letech. Společnost je tedy jedním ze zařízení tzv. kritické infrastruktury.

Útoky se stupňují

Anonymous jsou s Ruskem ve válce od chvíle, kdy provedlo invazi na Ukrajinu. V uplynulých dnech hackeři podnikli sérii kybernetických akcí vůči ruským institucím. Zveřejnili například více než 360 tisíc dokumentů ruské federální agentury Roskomnadzor, jež je v zemi zodpovědná za cenzuru. Nabourávají též ruské televizní kanály, na kterých zveřejňují necenzurované záběry z války.

Total
0
Shares
4 komentářů
  1. Tak Putin tvrdí, že Ukrajině vládnou fašisti, nacisti, narkomani. A tak tam poslal tanky, aby jich Ukrajinu zbavil. Ruská armáda samozřejmě útočí pouze na vojenské cíle a sídla fašistů umístěná hlavně ve školkách, nemocnicích a v jaderný elektrárně v Záporoží. Ale jak je vidět ze záběrů, fašisti zřejmě sídlí i v obyčejných domech na vesnicích, na sídlištích. Protože rozmlácené domy se nedají popřít. Jak je teda možné, že 3 miliony Ukrajinců zdrhly na západ a ne do Ruska? Všichni ukrajinský vojáci jsou fašisti, protože nepodporují Putinovo válečný úsilí a ničí ruskou bojovou techniku a i živou sílu. Z toho plyne, že co Ukrajinec, to fašista. Rozmlácené domy jsou dle tvrzení našich zastánců Putina a ruský propagandy dílem ukrajinských fašistů. Tak proč teda ti fašisti útočí na své vlastní základny ve školách, nemocnicích, obytných čtvrtích? Ruská armáda se samozřejmě těší obrovské podpoře od obyčejných Ukrajinců, tak proč ti, co jsou ohroženi fašisty a nacisti neutíkají do Ruska, kde se o ně Putin královsky postará a Ukrajinu konečně připojí k Rusku? Může mi to někdo objasnit?

    1. Do Ruska zdrhli před mirumilovnou ukrajinskou armádou ti z východní Ukrajiny, to nevíte? A z Ukrajiny zdrhli na západ miliony lidí ještě dávno před válkou, za vlády těch dnes tolik obdivovaných dnešních gerojů, jelikož by tam brzy zemřeli hladem, protože zbraní a nábojů by se nenajedli a bohatství, co jim náleželo, odesílali oligrchové do daňových rájů.

    1. Milý Váňo, neváhej ni chvíli a maž do toho svého skvělého Ruska, tam ty Tvé “srajdy v médiích” dostávají goebelsovský význam.

Comments are closed.