Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous ovládli kamery v Kremlu. Už zase! Slyšíme a vidíme vás, jsme vaše noční můra, vzkázali

  • Hackeři znovu ovládají kamery v Kremlu
  • Zveřejnili nové video z ostře střežené pevnosti

Pamatujete, jak se hackeři z Anonymous nabourali do kamerového systému Kremlu a zveřejnili video, které ukazovalo pracující zaměstnance v nejstřeženějším místě v celém Rusku? Tak teď je to tady zase! Kybernetičtí partyzáni uveřejnili na svém twitterovém účtu další klip. Vše nasvědčuje tomu, že do systémů v Kremlu mají stále neomezený přístup.


Nepřehlédněte: Takto nějak zní peklo. Poslechněte si sténání černé díry, která volá o pomoc


Koukají na to, jak se v Kremlu pracuje

Schopnosti Anonymous jsou až neuvěřitelné. Kreml by měl být jakožto oficiální sídlo ruského prezidenta Vladimira Putina nejstřeženějším místem v celém Rusku. Hackerům se přesto znovu podařilo nabourat do systémů, prostřednictvím kterých jsou řízené bezpečnostní kamery v této největší obývané evropské pevnosti.

„Hej, Kremle, slyšíme tě. Sledujeme vás. Sledujeme každý váš krok. Jsme všude. Jsme vaše noční můra‼️ #OpRussia #Anonymous #FCKPTN,“ napsali hackeři na Twitteru. Jako důkaz úspěšného průniku do počítačových systémů zveřejnili i půlminutové video, které zachycuje Kreml i s jeho pracovníky na různých poradách.

Anonymous jedou na plný plyn

Zajímavostí je, že video obsahuje i zvuk, takže Anonymous vědí úplně o všem, co se v zasedačkách a na chodbách Kremlu šustne. Internetoví bojovníci průběh operace nijak nekomentovali. Nevíme tak, zda se do systémů nabourali opakovaně, nebo v něm operují po celou dobu. Osobně se přikláníme k druhé variantě, tedy že jsou v Kremlu jako doma.

Před nedávnem na sebe Anonymous upozornili tím, že zničili největšího poskytovatele internetového připojení na Krymu. Změnili jeho oficiální webové stránky a způsobili vážné problémy s internetovým připojení na anektovaném poloostrově. Psali jsme o tom zde.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: Twitter, FONETECH

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Škoda, že ještě nemáme oficiální TV kanál KREML ONLINE. Vidět každý den Lavrova nebo Zacharovovou při jejich vyčerpávající práci by bylo neuvěřitelně inspirující pro celý svět.

  2. bože bože jak jim to můžete lidi žrát vždyt je to kec – jakési porady které jsou vždy normálně zaznamenány / je vidět že většina z vás nebyla na nějaké důležitější poradě/ se někde objevily – akorát blb si může myslet že kreml nebo putin jsou na síti a koukám že těch blbů je hodně

Comments are closed.