Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous zasáhli srdce Ruska! Ovládli kamery v Kremlu a pozorují, co Putinovi lidé zrovna dělají

  • Anonymous se nabourali do kamerového systému Kremlu
  • Video z nejstřeženějšího místa v celém Rusku ukazuje pracující zaměstnance

Hackeři Black Rabbit, kteří se považují za součást uskupení Anonymous, oznámili, že získali kontrolu nad systémy, které řídí bezpečnostní kamery v Kremlu, tedy v sídle ruského prezidenta.


Nepřehlédněte: Majstrštyk hackerů z Anonymous. Vypátrali ruské vojáky, kteří páchali zvěrstva na Ukrajině


Koukají na to, jak se v Kremlu pracuje

„Nepřestaneme, dokud neodhalíme všechna vaše tajemství. Nebudete schopni nás zastavit. Právě teď jsme uvnitř Kremlu,“ uvedli na Twitteru a přidali sestřih z kamer, které ukazují zaměstnance režimu při různých činnostech. Vladimir Putin na videu není, to však na úspěchu Anonymous nic neubírá. Tito hackeři znovu dokázali, jak moc nebezpeční pro ruský režim jsou.

Mimochodem, skupina Black Rabbit vám možná není neznámá. Byli to právě tito machři, kteří minulý měsíc nabourali počítačové systémy Centrální banky Ruské federace. Během útoku se jim podařilo odcizit více než 35 000 tajných dokumentů, které později uveřejnili online prostřednictvím serveru Distributed Denial of Secrets (DDoSecrets).

Odtajnili ruské „řezníky“ z Buče

Slavné hnutí Anonymous od začátku konfliktu na Ukrajině bojuje proti Rusku, kterému vyhlásilo kybernetickou válku. Na některých ruských televizních kanálech se tak zakrátko objevily reálné záběry z bojů na Ukrajině, které doprovodila ukrajinská státní hymna. Televizní vysílání přitom nebylo jediné, které čelilo jejich útoku. Hackeři napadají průběžně stránky státních úřadů a organizací, ale i západních společností, které v Rusku nadále podnikají.

Hnutí tak sestřelilo například weby největšího světového prodejce sportovního zboží Decathlon, prodejce Leroy Merlin i nadnárodní maloobchodní skupiny Auchan. „Jaké další důkazy potřebují nadnárodní společnosti, které v Rusku stále dělají ‚krvavé obchody‘. Pokud je pro vás obtížné opustit okamžitě Rusko, pak pro nás bude snadné vás zapojit do kampaně #OpRussia,“ varovali na Twitteru.

Poté, co svět obletěly snímky a videa masakru civilistů v Buče, šokovali znovu. Jen několik málo hodin jim stačilo k tomu, aby uveřejnili na internetu seznam ruských vojáků, kteří ukrajinské město okupovali .

Mají útoky Anonymous smysl?

Odpověď zní: bezpochyby ano! Informace, které šíří, jsou nesmírně důležité a mají obrovský odstrašující efekt. Útoky hackerů se proto nelíbí ani ruským oligarchům, kteří jsou pak středem pozornosti, o což nestojí. To vše vytváří tak tlak na lidi, kteří mají reálný vliv na představitele Ruska – jakákoliv činnost, která pomáhá ukončit krveprolití, má rozhodně smysl.

Maska Guy Fawkese straší Rusko

Aktivističtí hackeři ze skupiny Anonymous jsou známí tím, že nemají oficiální strukturu ani vůdce. Organizují se organicky veřejnými i tajnými komunikačními prostředky. Kromě hackerských činů je proslavila maska Guy Fawkese, která představuje symbol odvahy člověka, který se postavil proti despotickému mocenskému sytému, omezujícímu základní lidská práva a svobody.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
3
Shares
2 komentářů
  1. Skvělá práce velmi chytrých a nadaných lidí, smekám před nimi. Alespoň svět vidí že každý zlosyn je zranitelný, ač je přesvědčen o tom, že v jeho zlaté kleci mu nic nehrozí.

Comments are closed.