Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Majstrštyk hackerů z Anonymous. Vypátrali ruské vojáky, kteří páchali zvěrstva na Ukrajině

  • Celý svět už zná jejich tváře, jména i adresy
  • Anonymous odtajnili ruské „řezníky“ z Buče

Tohle nezůstane bez trestu, řekli si hackeři z Anonymous a uveřejnili na internetu seznam ruských vojáků, kteří okupovali ukrajinské město Buča, kde došlo k masakru civilistů. Upozornil na to běloruský server NEXTA.


Nepřehlédněte: Výhružky hackerů z Anonymous zabraly! Decathlon v Rusku končí a unikne tak kybernetickému infernu


Hackeři odtajnili ruské „řezníky“

„Tady je seznam ruské armády, která byla dislokovaná v Buči,“ uvedli hackeři na Twitteru a dodali, že v seznamu jsou „jména, hodnosti i údaje o pasech Rusů sloužících v 64. motostřelecké brigádě, která obsadila Buču před 31. březnem“. Seznam ruských vojáků, který má celkem 87 stránek, je ve zprávě hackerů uložen v soubor PDF a stáhnout si ho může každý.

Hackeři z Anonymous vedou s Ruskem kvůli jeho vpádu na Ukrajinu drsnou kybernetickou válku, napadají ruské servery a nabourávají vysílání ruských médií. V průběhu posledních týdnů hackli společnosti MashOil, Rostproekt, či německou pobočku producenta ropy Rosněfť. Nedávno rovněž poukázali na úspěšné nabourání se do systémů ruské centrální banky.

Anonymous jsou na straně Ukrajiny

Terčem nelítostných útoků Anonymous se však staly i zahraniční společnosti, které v Rusku nadále působí. Hackeři jim mají za zlé, že platí daně do rozpočtu kremelského zločineckého režimu: „Stáhněte se z Ruska! Dáváme vám 48 hodin na rozmyšlenou, jinak budete naším cílem!“ uvedli dříve na Twitteru.

Vzdal to i Decathlon

Nedlouho po zveřejnění výhrůžky řada západních firem z největší země světa skutečně odešla. Řeč je například o americké softwarové společnosti Teradata, nebo gumárenském konglomerátu Bridgestone. Tlaku slavných hackerů podlehl nakonec i největší světový prodejce sportovního vybavení Decathlon, který o víkendu uvedl, že v Rusku s prodejem svého zboží definitivně končí.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares