Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Výhružky hackerů z Anonymous zabraly! Decathlon v Rusku končí a unikne tak kybernetickému infernu

  • Hackeři z hnutí Anonymous vyhrožovali, že Decathlon zničí
  • Firma proto v Rusku raději končí s prodejem

Volné sdružení Anonymous pokračuje v kybernetických útocích. Francouzský Decathlon je další společností, která po výhrůžkách těchto hackerů raději opouští Rusko. Největší světový prodejce sportovního vybavení o tom informoval na svém webu. Rozhodnutí se týká šedesáti kamenných prodejen a internetového obchodu.


Nepřehlédněte: Amatérský fotograf vyfotil ze Země úžasný snímek vesmírné stanice ISS s astronauty na vycházce


Anonymous vyhrožovali, že je zničí

Anonymous, decentralizované hnutí známé tím, že se zaměřuje na vlády a organizace ve jménu sociálních nebo politických kauz, se v důsledku invaze na Ukrajinu naštvalo se na ruské vedení a všechny vnímané sympatizanty. Zahraničním společnostem, které ještě v Rusku stále podnikají, vyhrožují, že je zničí, pokud veškeré obchodní aktivity v zemi neukončí.

„Vyzýváme všechny společnosti, které nadále působí v Rusku tím, že platí daně do rozpočtu kremelského zločineckého režimu: Stáhněte se z Ruska! Dáváme vám 48 hodin na rozmyšlenou, jinak budete naším cílem!“ uvedli v polovině března hackeři na Twitteru. Nedlouho po zveřejnění výhrůžek řada společností z největší země světa skutečně odešla. Řeč je například o americké softwarové společnosti Teradata, nebo gumárenském konglomerátu Bridgestone.

Nyní na naléhání Anonymous zareagoval i prodejce Decathlon, který dlouhodobě čelil výzvám k bojkotu na sociálních sítích a také údajně krátkému distribuovanému útoku typu Denial of service (Denial-of-service attack) vedenému proti svým webovým stránkám, kterého se dopustil právě kolektiv „anonymních“.

Rusko opustily i další společnosti

Pozastavení prodejů Decathlonu v Rusku má především symbolický význam, protože tamní prodejny a e-shop generují pouze dvě procenta z celkových příjmů společnosti. Prodejce sportovního vybavení dál uvedl, že v Polsku zřídil jednotku solidarity, která pomáhá distribuovat ukrajinským uprchlíkům jeho produkty (zejména spací pytle) v hodnotě 2,6 milionu eur.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares