Amatérský fotograf vyfotil ze Země úžasný snímek vesmírné stanice ISS s astronauty na vycházce

 • Muž vyfotil zdánlivě obyčejnou fotku. Až později si všiml něčeho neuvěřitelného
 • Ohromující snímek zobrazuje stanici ISS s kráčejícími astronauty ve vesmíru

Zachytit dokonalý okamžik objektivem fotoaparátu není nic jednoduchého. Je si potřeba pohlídat spoustu věcí. Amatérským i profesionálním fotografům proto může trvat roky, než vyfotí něco, co je proslaví. Zdá se ale, že tomuto muži se to povedlo, aniž by o tom věděl.


Nepřehlédněte: Češi pozor! Lidl prodává levnou velkou Xiaomi televizi s Android TV


Dechberoucí fotka ISS

Minulou středu (23. března) astronauti Raja Chari z NASA a Matthias Maurer z Evropské kosmické agentury (ESA) zahájili pracovní směnu vně Mezinárodní vesmírné stanice (ISS), během níž pracovali na instalaci nových kamer. Ve volném kosmickém prostoru strávili zhruba sedm hodin.

Fotka, kterou vyfotíte jednou za život

Vesmírná stanice ISS obíhá planetu ve výšce cca 400 kilometrů a její rozměr je asi 80 × 100 metrů. Za dobrého počasí je vidět pouhým okem, ale o žádných detailech se samozřejmě mluvit nedá. Víte, že tam je, že prolétá nad vaší hlavou, a to je tak vše. Při použití techniky se situace mění a pokud máte štěstí na podmínky, můžete cvaknout fotku, která vás dostane do novin po celém světě. Přesně to se přihodilo amatérskému fotografovi Sebastianovi Voltmerovi z Německa.

Ke slávě pomohla lupa

Když se Voltmer zpočátku díval na fotky, ničeho si nevšiml. Až o pár dní později, když fotky zkoumal s kolegou, uviděl, že na snímcích je něco divného, a tak si je pořádně přiblížil. Došlo mu, že rozmazané šmouhy jsou nejspíš astronauti Raja Chari a Matthias Maurer, kteří provádí takzvaný space walk.

Pro ověření hypotézy Němec využil oficiální záznam NASA, který jeho podezření nakonec potvrdil. Unikátní fotografie Voltmera poté okamžitě obletěly celý svět a přes noc se staly senzací.

Zdroj náhledové fotografie: NASA

Total
19
Shares
9 komentářů
 1. Možná je nás více, kterým chybí velmi důležitý údaj a to čím to bylo v foceno? Děkuji moc.

 2. No já jsem asi slepý, ale tu fotku nikde nevidím.
  Pokud se nám redakce snad snaží podstrčit to, že fotka v úvodu tohoto článku je onou fotkou vyfocenou dotyčným člověkem tak se musím od plic zasmát. Pokud by bylo aspoň napsáno že se jedná o ilustrační fotku pochopil bych to že použiji náhledovou fotku NASA.
  Ještě jsem ale nikdy neviděl fotku jakékoliv družice focené ze země na které by v pozadí dotyčnou družicí bylo vidět svrchní vrstva atmosféry Země, ze které je to údajně foceno 🤣👍

 3. Odvolávám co jsem odvolal. Teprve Po odeslání na komentáře se objevily fotografie pořízené dotyčným člověkem. Hluboce smekám. Příště bych uvítal méně reklam které překrývají obsah a rychlejší dodání fotografií o kterých je řeč.

 4. To je přece foceno z vesmíru. Je tam vidět zakřivení Země.!!!

 5. I mě se fotka zobrazila až po odeslání pochybovačného komentáře. I mě by zajímalo, čím to bylo foceno. Škoda, že tady není i původní fotka bez čar a popisů.

 6. Taky žádnou fotku nevidím, ani nelze kliknout na “View this post on Instagram”.
  Prostě zas článek na 2 věci …

Comments are closed.