Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous pronikli do Ruské centrální banky. Zveřejní 35 000 tajných dokumentů

  • Hackeři prolomili počítačové servery Ruské centrální banky
  • Získali desetitisíce tajných dokumentů a chtějí je zveřejnit

Hnutí Anonymous se na svém Twitteru pochlubilo dalším úspěchem. Uvedlo, že úspěšně napadlo Ruskou centrální banku a že do 48 hodin zveřejní až 35 000 dokumentů. Hackeři zároveň pohrozili, že pokud se západní firmy okamžitě nestáhnou z ruského trhu, budou zničeny.


Nepřehlédněte: Xiaomi Black Shark 5 je kapesní herní dělo. Premiéra už za týden


„Vyzýváme všechny společnosti, které nadále působí v Rusku tím, že platí daně do rozpočtu kremelského zločineckého režimu: Stáhněte se z Ruska! Dáváme vám 48 hodin na rozmyšlenou, jinak budete pod naším cílem!,“ uvádí hackeři na Twitteru.

Hackeři zaútočili na Nestlé

Jako první vážně míněnou výhrůžku odnesl největší výrobce balených potravin na světě Nestlé. K útoku na jeho kybernetickou infrastrukturu se přihlásili hackeři z KelvinSecurity Group, kteří patří k Anonymous. Podařilo se jim dostat k 10 GB dat, která pochází z interních systémů potravinářského gigantu. Nestlé na prolomení svých serverů reagovalo oznámením, že zásadním způsobem omezí své obchodní aktivity na ruském trhu. Mimo jiné to má v praxi znamenat zastavení prodeje produktů značek jako KitKat i Nesquik.

Exemplární potrestání Nestlé nezůstalo bez odezvy. Gumárenský konglomerát Bridgestone již uvedl, že v Rusku až do odvolání pozastavuje výrobní a prodejní aktivity. Na ruském trhu nadále podnikají MSI, Acer, Asus, Deutsche Telekom AG, Knauf, Geberit, Metro, Emirates, Raiffeisenbank a další. Manažeři těchto firem nyní nejspíše řeší, jak dál postupovat. Zda se z Ruska stáhnout, či nikoliv.

Jsme legie, vzkazují Anonymous

Anonymous už kvůli válce na Ukrajině útočili na počítačové systémy stovky ruských organizací. Kybernetickým nájezdům neunikla ani německá pobočka ruské energetické společnosti Rosněfť, ruské státní televizní kanály nebo ruský cenzurní úřad Roskomnadzor. Nejnovějším úspěchem Anonymous je prolomení počítačových serverů Ruské centrální banky a uchvácení desetitisíců tajných dokumentů.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares