Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous napadli firmu jednoho z ruských oligarchů. Zveřejnily tisíce e-mailů

  • Anonymous napadli společnost jednoho z nejbohatších mužů Ruska
  • Lidem chtějí ukázat pravdu o tom, jak v Rusku funguje podnikání

Hnutí Anonymous tvrdí, že zasáhlo do systémů investiční společnosti Thozis Corp., za kterou stojí jeden z nejbohatších mužů Ruska a přítel Kremlu Zakhar Smushkin. Hackerům se podařilo zmocnit  šesti gigabajtů dat, které obsahují více než 5 500 e-mailových zpráv. Ty odkrývají, jak se v Rusku dělá byznys ve velkém.


Nepřehlédněte: Češi pozor! WhatsApp ukončuje podporu na těchto telefonech


Tlak na nejbohatší Rusy se stupňuje

Podle magazínu Forbes je Smushkin jedním z nejbohatších Rusů a také tím, kdo dostal na starost vystavbu inteligentního města budoucnosti na okraji Petrohradu. Nyní si do životopisu může zapsat i to, že se jeho investiční firma Thozis Corp. stala cílem útoku hackerů Anonymous. Těm se podařilo zmocnit důležitých dat, která ukazují, jak v Rusku funguje oligarchistický systém a byznys na vysoké úrovni. Všechny e-mailové zprávy, kterých je více než 5 500, již byly uveřejněny online prostřednictvím serveru Distributed Denial of Secrets (DDoSecrets).

Jak dostat reálné informace k Rusům?

Hackeři z Anonymous vedou s Ruskem kvůli jeho vpádu na Ukrajinu kybernetickou válku, napadají ruské servery a nabourávají vysílání ruských médií. V průběhu posledních týdnů hackli také společnosti MashOil, Rostproekt, či německou pobočku producenta ropy Rosněfť. Nedávno rovněž poukázali na úspěšné nabourání se do systémů ruské centrální banky.

K Anonymous se hlásí mimo jiné i uskupení squad303. To naprogramovalo speciální internetovou stránku 1920.in, která umožňuje náhodným ruským občanům posílat zprávy o realitě probíhající války na Ukrajině. Za uplynulé čtyři týdny už pomohla doručit desítky milionů zpráv.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares