Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous zničili největšího poskytovatele internetu na Krymu. Sláva Ukrajině, napsali na rozloučenou

  • Zničit velkého poskytovatele internetu na Krymu se nepovede každý den
  • Kybernetičtí partyzáni z Anonymous to ale dokázali

Anonymous brnkají ruským úřadům pořádně na nervy. Zatímco před týdnem se vysmáli ruskému robopsu, když odhalili, že není žádnou zázračnou zbraní, ale je normálně ke koupi na Aliexpressu, teď si vyšlápli na největšího poskytovatele internetového připojení na Krymu.


Nepřehlédněte: Podívejte se na nejdetailnější fotografii Měsíce, která vám vezme dech. Závidět může i teleskop Jamese Webba


Anonymous a IT Army

Nejen v Česku a na Ukrajině rezonoval včerejší Den nezávislosti. „Užívali“ si ho i obyvatelé anektovaného Krymu, kterým nešel internet. Postarali se o to ukrajinští hackeři, kteří si v kyberprostoru říkají IT Army a jsou součástí hnutí Anonymous.

Ukrajinská IT Army útočí obvykle formou Distributed Denial of Service (DDoS). Během těchto operací dochází k zahlcení cílové webové stránky několika systémy tak, že na ní není možný jakýkoliv provoz. Je to, jako kdyby se snažilo pět lidí projít dveřmi najednou.

Přání ke Dni nezávislosti Ukrajiny

Tentokrát hackeři museli sáhnout k sofistikovanějším metodám, aby uspěli. Na mušku si vzali největšího poskytovatele internetu na Krymu, společnost Miranda Media. Web firmy vzali útokem, nabourali se do něj a změnili jeho úvodní stránku, na kterou vyvěsili obrázek Krymu v ukrajinské vlajce a blahopřání. Útok IT Army na servery poskytovatele byl natolik ničivý, že vedl k problémům s internetovým připojení na anektovaném poloostrově.

Hackeři se úspěšnou operací pochlubili na svém Twitteru. „Krym je Ukrajina! Jeden z největších ruských poskytovatelů internetu na Krymu „Miranda-media“ byl zničen. Rozhodli jsme se poblahopřát Ukrajině ke Dni nezávislosti! Slava Ukrajině,“ napsali.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: Twitter, TheTechOutlook

Total
0
Shares