Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous se vysmáli ruskému robopsu s raketometem. Je z Aliexpressu, tvrdí

  • Rusové se pochlubili děsivým bojovým robopsem
  • Jenže ve skutečnosti je z Aliexpressu. Tvrdí to alespoň Anonymous

Jako o představení nevídaných rozměrů nejnovějších vysoce vyspělých zbraní a vojenského vybavení mluví o veletrhu zbraní Army 2022 Defense Expo ruská média. Pozornost na sebe strhl hlavně pozoruhodný robotický pes, který během prezentace přešlapoval nervózně sem a tam a na zádech měl protitankovou střelu. Po několika hodinách ovšem vyšlo najevo, že jde ve skutečnosti o maskovaný výrobek z Číny, který lze běžně zakoupit na Aliexpressu. A ostuda byla na světě.


Nepřehlédněte: Letadlo budoucnosti, které nikdy nepřistane? Stratosférický Zephyr S krouží nad Arizonou už dva měsíce


Anonymous mají jasno

Ruská tisková agentura Ria Novosti zveřejnila video z veletrhu Army 2022 Defense Expo, který se koná nedaleko Moskvy. Zajímavé je tím, že ukazuje čtyřnohého robota М-81, který je schopen sám střílet, transportovat zbraně a munici, hlídkovat a provádět zpravodajskou činnost.

Na Aliexpressu stojí asi 83 tisíc

O posledním výkřiku ruské zbrojní techniky informovala mnohá média. Při bližším pohledu si ale někteří všimli, že tu něco nehraje. Za prvé, robot byl v obleku (návleku) a mnozí se ptali proč. Za druhé, choval se (chodil a reagoval) stejně jako čínský robotický pes z Aliexpressu. Tohoto lze sehnat za nějakých 83 tisíc korun.

Nesrovnalostí si všimli i hackeři z Anonymous a Rusům se vysmáli na Twitteru. Že jde nejspíše o „fake“ a robota z čínského online obchodu nasvědčuje mimo jiné i fakt, že údajný výrobce nebezpečného zbraňového systému, firma Intellekt Mašin, vznikla teprve v květnu a má sídlo v paneláku.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: Thetechoutlook, Twitter, Forbes

Total
0
Shares
1 komentář
  1. No tvl, to jestli viděl Zelenskyj tak přijme jakékoliv podmínky kapitulace. A prý jich mají několik a další jsou ve výrobě než dojde látka na tepláky. Škoda jen, že ho neukázali v akci jak po odpálení té střely letí ten pes zpět do Moskvy pro nové nabití, to budou asi ty nové fyzikální zákony co o nich básnil Puťka.

Comments are closed.