Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous se zmocnili tajemství ruských bank. Kápněte božskou, doporučují důležité firmě

  • Už to připomíná hru kočky s myší
  • Anonymous mají informace o klientech ruských bank
  • Okradli největšího vývojáře bankovního softwaru

Je až k neuvěření, co všechno si hackeři z Anonymous dovolí. Poté, co zničili největšího poskytovatele internetu na Krymu a znovu ovládli kamery v Kremlu, se teď hlásí s dalším fenomenálním úspěchem.


Nepřehlédněte: Umělá inteligence nakreslila poslední selfie, až svět ovládnou roboti. Obrázek vás k smrti vyděsí


Anonymous jedou na plný plyn

V první polovině prázdnin nebylo hnutí Anonymous příliš aktivní, což mnohé překvapilo, ale v posledních týdnech začali hackeři opět pořádně přikládat pod kotel. Nejnověji se ke kybernetickým partyzánům připojila dobrovolnická skupina říkající si „2402“.

Že se noví proukrajinští hackeři mohou právem považovat za Anonymous dokládá už jejich první operace. Pokud je vše, co uvedli, pravda, dostali se k 500 GB citlivých dat. A nejde o lecjaké informace – týkají se většiny ruských bank a jejich klientů.

Informace ruských bank v ohrožení

Anonymous se ke všemu dostali vlastně velmi „snadno“. Stačilo jim hacknout největšího vývojáře bankovního softwaru v Rusku, společnost Right Line. Ta k prolomení tajemství nevydala žádné prohlášení, což hackery popudilo. Na Twitteru jí proto napsali důrazný vzkaz: „Zničíme vás. Máte šanci oznámit, co se stalo, jinak zveřejníme výpisy bank, výpisy klientů, veškeré provedené transakce a další informace. Až se to dozví FSB, nebude ráda. Sláva Ukrajině.“

Na začátku března místopředseda ukrajinské vlády a ministr pro digitální transformaci Mykhailo Fedorov vyzval hackery z celého světa, aby se připojili k Anonymous za účelem obrany Ukrajiny. Kromě „anonymních“ je velmi aktivní i tzv. IT Army, která často útočí formou Distributed Denial of Service (DDoS). Během těchto operací dochází k zahlcení cílové webové stránky několika systémy tak, že na ní není možný jakýkoliv provoz. Je to, jako kdyby se snažilo pět lidí projít dveřmi najednou. Nově se k Anonymous a IT Army připojila skupina „2402“.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: Twitter, Techoutlook

Total
0
Shares
6 komentářů
  1. TajemstvÝ je, jak se takový nedouk může dostat k psaní článků na web.

  2. Tajemstvý nebo tajemství? Co myslíte. Novinář by měl znát svůj rodný jazyk.

  3. Ruská skupina se jmenuje anglicky Right Line? Není divu, že už se stydí i za svůj jazyk.

    1. Možná chtěla působit i v zahraničí. U softwarových firem to není až tak ojedinělé a ne všichni rusové jsou stejní nacionalističtí magoři jako putin.

Comments are closed.