Google YouTube

Je načase opustit YouTube? Firma zavedla další drakonické omezení, lamentují uživatelé

 • YouTube se nelíbí blokátory reklam
 • Adblocky v prohlížeči už jsou bohužel k ničemu

Největší a nejpopulárnější světový videoportál spustil další otravné opatření, které má diváky přinutit vypnout blokátor reklam. Nebo zaplatit.


Nepřehlédněte: Ve vesmíru jsme našli obří dvojče Mléčné dráhy. Vědci ukázali fotografii


YouTube je ve svaté válce s blokátory

Zhlížet videa na YouTube a současně blokovat reklamu je stále těžší. S potíráním adblocků Google začal už před nějakým časem. Uživatelé, kteří mají některý z blokátorů instalovaný, se mohou setkat s různými překážkami v přehrávání videí: jejich zpomalováním, nemožností přehrávat, nebo nabídkami Google k přechodu na verzi YouTube Premium, která je sice bez reklam, ale placená.

Nejnověji YouTube nasadil další nepopulární opatření. V případě, že detekuje blokování reklamy, video nepřehraje, ale zobrazí rovnou jeho konec. Po odstranění nebo deaktivaci adblocku klip už přehraje normálně.

Na podivné chování populární služby upozornil návštěvník diskuzního fóra Reddit s přezdívkou SDHD4K, jenž sdílel video, které ukazuje, jak klip, který si chtěl pustit, přeskočí rovnou na konec kvůli adblocku, který má nainstalovaný na svém počítači.

Ne všichni uživatelé, kteří mají aktivní nástroj určený k blokování reklamy, však nejsou schopni video spustit. Někteří lidé píšou, že video se sice na YouTube přehraje, ale bez zvuku. Jedinou možností, jak klip normálně přehrát, je opět odstranění nebo deaktivace adblocku.

YouTube
Zdroj: Christian Wiediger / Unsplash

Googlu se krok finančně vyplatil

Nutno zmínit, že Google si na nic nehraje – válku adblockům vyhlásil oficiálně. Vzhledem k tomu, že příjmy z reklam na YouTube pomohly mateřské společnosti Googlu Alphabet v prvním čtvrtletí letošního vygenerovat 8,09 miliardy dolarů, lze pochopit, proč služba k blokátorům zaujala tak nesmiřitelný postoj.

Příjmy z reklamy na YouTube od ledna do března letošního roku nejenže meziročně vzrostly o 21 %, ale v prvních třech měsících letošního roku se na celkových příjmech společnosti Alphabet podílely zhruba 10 %.

Google na svých oficiálních webových stránkách již několik měsíců lidsky připomíná, že je pochopitelné, že lidé chtějí sledovat videa bez reklam. Právě proto prý ale firma nabízí předplatné YouTube Premium.

Na českém trhu můžete získat službu YouTube Premium za 179 Kč měsíčně. V rámci této ceny získáte jak možnost sledovat videa bez reklam, tak možnost poslouchat videa na telefonu na pozadí. Součástí předplatného je také komplexní hudební streamovací platforma YouTube Music.

Zdroj: NordWood Themes / Unsplash, zdroj: PhoneArena, Reddit

Total
0
Shares
13 komentářů
 1. Používám Firefox s rozšířením uBlock Origin a už si ani nepamatuji, kdy naposled jsem na Youtube viděl nějakou reklamu.

  1. …presne jak pisete. Firefox + ublock + i still dont care about cookies = zadne reklamy 🙂
   No a v (rootovanem) mobilu pouzivam revanced youtube i music…take bez problemu 🙂

 2. AdBlock a AdBlock+ ve většině případech nefunguje už zhruba od začátku roku. Naštěstí tady jsou jiné addony které fungují bez problému a lépe.

 3. Prohlížeč Brave, interní inteligentní blokátor reklam, zatím vše na YouTube funguje normálně.

 4. Dlouhodobě si platím premium. Mám za to dobrou službu 🤷. Lidi si platí hloupostí jako voyo, Primu a pod., ale 269 ,- Kč pro 6 osob za pohodu a klid jim je moc. 🤦

 5. prostě je potřeba je přestat sledovat a oni buď pochopí nebo půjdou do kytek je to účinnější než hledat “nějaké” ojebávky a addbloky

  1. Spíše by český jouda měl pochopit, že od válu půjde on a ne že mu bude servírováno menu jaksi zadarmo.

 6. Naštěstí existují možnosti, které velmi rychle reagují a blokují reklamy všude, i tam, kde se tvůrci velmi snaží. A k tomu mám povolené nerušivé reklamy, ty mi nevadí, protože z něčeho free weby žít musí. Ale jak se říká, kdo chce víc, nemá nic.

 7. Běžte se vycpAt, ZA TO, ŽE SI CHCI PEROHLÉDNOU NAPŘ. NĚCO SE ZVÍŘATY MÁM PLATIT YOU TUBe z mizerného důchodu? Vaše vychytávky kde co nastavit, chtěla bych Vás vidět v 😯 ti letech jak byste si to nastavili .Takže běžte do (-!-) nevíte kde obrat lidi , hlavně že vytřískáte miliardy

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..