YouTube

Reklamám na YouTube už lidé neuniknou. Oblíbené aplikace přestanou fungovat

  • YouTube se nelíbí uživatelé, kteří blokují reklamy
  • V rámci dalších opatření přistoupí k blokaci aplikací třetích stran

Videoplatforma YouTube již vloni oznámila velký zátah na uživatele, kteří používají blokátory reklamy ve videích. Tehdy neplatící uživatele vyzvala, aby přešli na předplatné nebo přestali reklamy blokovat. Teď bude následovat další vlna drakonických opatření.


Nepřehlédněte: YouTube v Česku zavádí omezení, které se dotkne úplně každého. Víte, o co jde?


YouTube proti všem

Společnost Google varuje, že zahájí tvrdé vymáhání svých zásad proti blokování reklam u aplikací třetích stran, které porušují podmínky služby YouTube. Při této příležitosti výslovně zmiňuje „aplikace pro blokování reklam“, ale lze předpokládat, že cílem mohou být i přehrávače třetích stran s integrovaným blokátorem.

Google nejmenuje žádné konkrétní služby, pouze suchou formulací zmiňuje „aplikace s API pro přehrávání YouTube videí“. Může však jít o celou řadu oblíbených klientů, jako je NewPipe, SkyTube, LibreTube a další.

YouTube
Zdroj: Rachit Tank / Unsplash

Nechcete reklamy? Je tu pro vás YouTube Premium

Kromě toho, některé aplikace umožňují otevřít YouTube v aplikaci pro blokování reklam, kde se zobrazují videa bez reklam. Ani to již není možné. Pokud se pokusíte toto řešení použít, zobrazí se chybové hlášení „Následující obsah není v této aplikaci dostupný“.

Na závěr svého sdělení na oficiálních stránkách Google snaživě a lidsky připomíná, že je pochopitelné, že uživatelé chtějí sledovat videa bez reklam. Právě proto prý ale firma nabízí předplatné YouTube Premium.

Na českém trhu můžete získat službu YouTube Premium za 179 Kč měsíčně. V rámci této ceny získáte jak možnost sledovat videa bez reklam, tak možnost poslouchat videa na telefonu na pozadí. Součástí předplatného je také komplexní hudební streamovací platforma YouTube Music.

Zdroj náhledové fotografie: NordWood Themes / Unsplash, zdroj: Google

Total
0
Shares