Pixel, Google

Google okopíruje Apple a jeho iPhone. O pomoc přes satelit si brzy zavolají i lidé s Androidem

  • Pixely dostanou praktickou bezpečnostní funkci
  • Majitelé iPhonů ji znají už roky

Jednou z nejvýraznějších inovací posledních dvou generací iPhonů je podpora nouzové satelitní komunikace. O pomoc přes satelit si však brzy zavolají i majitelé mobilů s Androidem. Neveřejná testovací verze chystaného operačního systému Android 15 prozradila, že Google s užitečnou funkcí počítá pro řadu Pixel 9.


Nepřehlédněte: Na odvrácené straně Měsíce jsme našli gigantickou kovovou strukturu, oznámila NASA


Nový Android 15 nabídne satelitní komunikaci

Google půjde ve stopách Applu a po dvou letech okopíruje jeho funkci nouzového SOS volání přes satelit. Pomocí satelitní komunikace lze na iPhonech vyslat nouzovou zprávu a následně obousměrně komunikovat a případně přidat informace o poloze. Nutný je výhled na oblohu, a i tak navázání spojení chvíli trvá. Podle programátora, který na X vystupuje jako @Nail_Sadykov, funkce v novém Androidu 15 bude fungovat podobně.

Stejně jako v případě implementace od Applu budete muset telefon namířit na satelit, přičemž vám se zaměřením pomůže uživatelské rozhraní. To se spustí na celé obrazovce, ale bude ho možné minimalizovat, abyste viděli i další aplikace. Cílem bude udržet ikonu satelitu uvnitř kruhu, aby bylo zajištěno dobré spojení.

„Abyste měli jasný výhled na oblohu, musíte nejprve vyjít na volné prostranství, protože budovy, hory a dokonce i stromy mohou blokovat signál. Aplikace vám položí několik otázek, které mají záchranným složkám poskytnout jasnou představu o tom, co se stalo a jak mohou pomoci,“ prozrazuje vývojář.

Telefon stačí namířit směrem k obloze

V neveřejné testovací verzi nového Androidu 15 se funkce jmenuje Emergency SOS, ale není vyloučeno, že Google oficiální název změní. Operační systém společně s novými Pixely 9 dorazí na konci léta, případně až na podzim; stát se může všechno.

Připomeňme, že Apple nebyl první mobilní značkou, která u svých přístrojů (běžných telefonů, nikoliv ryze satelitních telefonů) nabídla nouzovou komunikaci přes satelit. Prvním byl Huawei s modely Mate 50 a Mate 50 Pro, ale služba je dostupná jen v Číně.

Zdroj náhledové fotografie: Daniel Romero / Unsplash, zdroj: GSMArena

Total
0
Shares