Google

Google oznámil velkou novinku pro Android. Konec spamu, telemarketingu a volání od podvodníků

  • Otravná spamová volání dokážou naštvat
  • Vývojáři Googlu ale pracují na funkci, která usnadní vyhledávání čísel příchozích hovorů

Vybraní uživatelé evidují u svých androidových telefonů zbrusu novou funkci, která je upozorňuje na různá nebezpečná telefonní čísla. Stačí jediné kliknutí, aby zjistili, kdo jim ve skutečnosti volá.


Nepřehlédněte: Novou funkci z Androidu 15 potřebuje každý telefon. Vypne obrazovku a prodlouží výdrž


Telefon vám řekne, kdo volá

Co uděláte, když vám volá cizí číslo, které neočekáváte? Stále ještě mnoho lidí hovor normálně zvedne a zeptá se, o co jde. V současnosti je však moderní tyto nepříjemné situace řešit pasivně, číslo tedy nechat vyzvánět a mezitím se podívat na internet, o koho šlo, respektive jak telefonní číslo hodnotí další uživatelé.

Existují totiž různé specializované webové stránky, které agregují telefonní čísla a nechávají uživatele po internetu o profilu jednotlivých telefonních čísel rozhodovat. Každé telefonní číslo tak můžete okomentovat, anebo mu udělit hodnocení.

naštvaný uživatel, android, iOS
Zdroj: wayhomestudio / Freepik

Telefonní číslo vyhledá na Googlu

Google nově zavádí do svého čistého Androidu funkci Lookup. Ta udělá celou tuto proceduru za vás. Nemusíte číslo přepisovat či kopírovat a pak jej vyhledávat – stačí v protokolu o příchozích hovorech na číslo ťuknout a zvolit možnost Lookup, česky bychom řekli „lustrace“ telefonního čísla.

Rovnou z aplikace Telefon se tak přenesete do vyhledávače Google, kde už proběhne vyhledání telefonního čísla a vy budete jen seznámeni s výsledky „lustrace“.

Podle zdroje je funkce aktuálně dostupná v Indii a v Japonsku, dorazit měla v rámci aktualizace na konci března. Do ostatních regionů by se funkce měla pomalu dostat v červnu, případně později v létě.

Zdroj náhledové fotografie: Solen Feyissa / Unsplash, zdroj: 9to5Google, PiunikaWeb

Total
0
Shares