Google Chrome

Internetový tip: Jak jednoduše na pár kliknutí smažete vše, co o vás Google ví?

  • Google má jednoduchou funkci pro odstranění dat
  • Zajistíte tak, že o vás nebude nic vědět
  • Jinými slovy – nebude mít žádná data pro personalizování obsahu

Ať už používáte iPhone, Android, Windows nebo Mac – se společností Google zákonitě musíte přijít do jistého styku. Ať už na úrovni jako uživatel, anebo jako návštěvník webových stránek, na kterých Google spravuje soubory cookies či reklamu. Sečteno podtrženo, ví toho o vás vážně hodně. Jak to celé šmahem smazat?


Nepřehlédněte: Z Gmailu zmizí funkce, díky které fungoval i v místech s pomalým internetem, oznámil Google


Google vás šmíruje

Společnost Google vytvořila speciální tlačítko, které umožňuje odstranit určité části informací, popřípadě je smazat všechny najednou. Americká firma o tom dokonce informuje ve své oficiální tiskové zprávě.

Alfou a omegou v tomto případě je stránka myactivity.google.com, na které si můžete jako na dlani zobrazit veškerou vaši aktivitu, kterou Google snímá. Vidíte zde, jaké informace jste vyhledávali, jaké stránky navštěvovali, jaká klíčová témata vám byla doporučena v Google Discover a také jaká videa na platformě YouTube jste zhlédli.

V horní části také svítí trio přepínačů. Zde můžete regulovat, jak moc vás Google de facto může šmírovat. Ve výchozím stavu totiž máte zapnuté všechny tři: sledování aktivity na webu a v aplikacích, historii polohy a historii YouTube. Každou z možností můžete upravit či rovnou deaktivovat kliknutím.

Aktivita na Google
Zdroj: FONETECH.CZ

Jak všechny informace odstranit?

Tím hlavním je ale odstranění všech dat z Googlu. To provedete tak, že o kousek níže zvolíte modré tlačítko „Smazat“ a vyberete, za jaké období se mají data z Googlu vymazat: za poslední hodinu, poslední den, za celou dobu, anebo si zvolíte vlastní období.

Jak Google správně informuje, z historie vašeho účtu na Googlu budou odstraněna konkrétní data, která si přejete, aby nemohla být použita pro personalizování obsahu.

Zdroj náhledové fotografie: Firmbee.com / Unsplash, zdroj: The Sun, Google

Total
0
Shares