Google Gmail

Z Gmailu zmizí funkce, díky které fungoval i v místech s pomalým internetem, oznámil Google

  • Z Gmailu pomalu mizí další známá funkce
  • Google se nyní soustředí hlavně na AI

Google přichází s další změnou, které se dotkne milionů lidí po celém světě. Ze své populární e-mailové služby Gmail postupně odstraňuje podporu HTML zobrazení se zjednodušenou grafikou, což je především velká rána lidi, kteří žijí v místech se slabým internetovým připojením a pro komunitu nevidomých a slabozrakých.


Nepřehlédněte: Vědci jsou zmatení. K Zemi se nečekaně obrátila supermasivní černá díra


Populární Gmail přichází o HTML zobrazení

„Gmail v základním HTML zobrazení můžete v prohlížeči používat do ledna 2024. Po tomto datu se automaticky přepne do standardního zobrazení. Pokud je váš prohlížeč podporován, automaticky se otevře ve standardním zobrazení. Ve standardním zobrazení můžete v Gmailu používat nejnovější funkce a zabezpečení,“ píše americká firma na svém webu.

K úplnému odstranění podpory základního zobrazení známého e-mailového klienta naštěstí stále nedošlo. Při pokusu o přístup k verzi HTML se dnes lidem na monitoru nebo obrazovce chytrého telefonu zobrazí dialogové okno, že tato verze je určena pro pomalejší internetové připojení a starší webové prohlížeče. Google také lidi žádá o potvrzení, že již nechtějí HTML verzi používat.

Google Gmail
Zdroj: FONETECH.CZ

Vhod přijde v místech, kde téměř nefunguje internet

Verze HTML postrádá mnoho užitečných funkcí, jako je chat, kontrola pravopisu, vyhledávací filtry, klávesové zkratky a bohaté formátování. Je však užitečná v situacích, kdy se nacházíte v oblasti se slabým internetovým připojením nebo se chcete pouze podívat na e-maily bez příloh. Není jasné, zda společnost Google v budoucnu plánuje přidat do Gmailu nějaký speciální režim, který uživatelům pomůže, kdykoli se ocitnou v místech, kde internet téměř není dostupný.

Společnost Google se v současné době primárně zaměřuje na to, aby do svých produktů, včetně e-milové služby Gmail, implementovala funkce využívající umělou inteligenci (AI). Minulý měsíc firma oznámila funkci Duet AI, která uživatelům pomáhá psát e-maily, a před několika dny povolila asistentovi jménem Bard integraci s účty na Googlu za účelem vyhledávání v historii e-mailových zpráv.

Zdroj náhledové fotografie: Stephen Philips / Unsplash, zdroj: techcrunch

Total
0
Shares