Google Gmail

Google oznámil na zásadní změnu v Gmailu. Týká se úplně každého uživatele

  • Gmail konečně začal nabízet dedikované tlačítko pro odhlášení odběru od marketingových sdělení
  • Funkce je dostupná jak pro desktop, tak v aplikaci pro Android

Asi většina z vás používá aplikaci Gmail pro třídění a práci s e-mailovou schránkou. Na všech android telefonech je předinstalovaná a jde tedy o nejsnazší cestu k e-mailům. A aplikace pro mobily s androidem nově získala další bezvadné vylepšení.


Nepřehlédněte: Google začne mazat účty na Gmailu a lidé přijdou o všechna data. Čistka se týká i Čechů


Gmail – jak se zbavit reklamních e-mailů?

Zná to asi každý – e-mailová schránka je plná marketingových sdělení a otravných zpráv ohledně firem, u kterých jste si jednou něco koupili. Jak to vyřešit? Gmail už dávno umí schránky vnitřně filtrovat na hlavní zprávy, promoakce a sociální sítě.

Nově ale platí, že do aplikace na mobilu (i do desktopového rozhraní) dorazila funkce odhlášení odběru těchto marketingových zpráv na jedno kliknutí. Stačí úplně nahoře nad e-mailem stisknout tlačítko „Odhlásit odběr“.

Google Gmail
Zdroj: Solen Feyissa / Unsplash

V tu chvíli dojde k odhlášení vašeho odběru těchto reklamních e-mailů, ke kterým jste se přihlásili dost možná nedopatřením při nákupu na inkriminovaném e-shopu nebo webové stránce.

Již v minulosti bylo možné se od odběru těchto zpráv odhlásit, tlačítko jste nicméně museli hledat v samotném e-mailu, kam jej dle platné legislativy musí umístit sám výrobce.

Podobnou funkcí již dávno disponuje třeba aplikace Mail (Pošta) dostupná na iPhonech, iPadech a počítačích Mac. Samotná aplikace nabízí možnost odhlášení od otravných reklamních e-mailů. Jak na to? Stačí také vyhledat tlačítko „Odhlásit odběr“.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Android Police

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Ta Gmail funkce tam je již mnoho let, teď se jen přesunula a je dostupnější a více na očích.

Comments are closed.