Google Pixel 4

Novou funkci z Androidu 15 potřebuje každý telefon. Vypne obrazovku a prodlouží výdrž

  • Android 15 se pomalu ale jistě blíží
  • Přinese funkci, která v chytrých mobilech měla být už od začátku

Nová verze operačního systému Android 15 je zase o něco blíže finální podobě. Google totiž před časem vydal další beta verzi. V ní najdeme řadu drobných změn a jednu zásadní funkci, kterou by podle nás měl mít každý chytrý telefon.


Nepřehlédněte: „Ahoj, rychle zkontroluj, zda jde o tebe.“ Českým Facebookem se šíří podvod, který lidem krade účty


Google pracuje na Androidu 15

Nová funkce, kterou se vývojářům podařilo objevit v kódu poslední bety Androidu 15, se jmenuje Adaptivní časový limit. K čemu slouží? Výrazně vylepšuje soukromí uživatelů a zároveň pomáhá šetřit baterii. Její dostupnost může být zpočátku omezena pouze na smartphony řady Pixel, ale doufejme, že postupně se dostane na všechny mobily.

Vychytávka, kterou v kódu našel programátor Mishaal Rahman, zjistí, zda se díváte na displej, a pokud ne, obrazovku zamkne. Bezprostřední přínos se týká zabezpečení dat. Displej byste měli zamykat vždy. Právě to zašifruje data a ochrání je před zvědavýma očima.

Druhý efekt je rovněž vítaný. Vypnutí displeje rychleji než obvykle znamená delší výdrž baterie. Smartphone, jak známo, spotřebovává méně energie, pokud je obrazovka vypnutá. Zjednodušeně se dá říct, že jde o přepracovanou funkci Uzamčení obrazovky, která umožňuje volit interval uzamčení od 15 sekund až do trvale zapnutého displeje.

Muž, telefon
Zdroj: Freepik / Freepik

Zamkne obrazovku, ušetří baterii

Stále není jasné, jaké senzory nová funkce v Androidu 15 používá. Možná je to přední kamerka, možná způsob interakce s obsahem na obrazovce, nebo možná algoritmus umělé inteligence, který bere v potaz několik faktorů.

Ať už je to jakkoli, pokud vše bude fungovat jak má, telefony s Androidem budou lépe zabezpečené a mít lepší výdrž baterie. Doufejme, že společnost Google o nové funkci prozradí více informací na chystané konferenci I/O, která se uskuteční příští měsíc.

Zdroj náhledové fotografie: Daniel Romero / Unsplash, zdroj: BGR

Total
0
Shares