YouTube

YouTube v Česku zavádí omezení, které se dotkne úplně každého. Víte, o co jde?

 • YouTube se nelíbí blokátory reklam
 • Adblocky v prohlížeči budou brzy k ničemu

Americký server pro sdílení videopříspěvků YouTube zavádí drakonické omezení přehrávání. Žádá uživatele, aby vypnuli blokátory reklam, nebo si zaplatili prémiové předplatné, jinak nebudou moci sledovat videa.


Nepřehlédněte: Senzační! říkají nadšení vědci NASA. Webbův teleskop u planet podobných Zemi pozoroval sluneční erupce


Je načase opustit YouTube?

Společnost Google hledá cesty, jak uživatele své videoplatformy pořádně zkasírovat. Zkouší hranice, kam až může zajít. A ano, tušíte správně, vše se točí kolem reklam a výdělku pro tvůrce i samotný Google.

O tom, že YouTube plánuje před vybraná videa nasadit až deset nepřeskočitelných reklam po sobě, jsme psali několikrát, ale zdá se, že tím nic nekončí. Sociální síť totiž v současné době testuje funkci, která divákům blokuje sledování videí, pokud používají Adblock – blokátor reklam.

Lidem se v takovém případě na monitoru nebo na displeji chytrého telefonu či tabletu zobrazí dialogové okno s varováním, že pokud chtějí pokračovat ve sledování, měli by doplněk vypnout nebo se zaregistrovat do zpoplatněné služby YouTube Premium, která stojí 179, respektive 239 korun měsíčně. Tento poplatek sice není nejvyšší, ale v době různých streamovacích služeb jsou tyto výdaje pro mnohé stále neúnosnější.

YouTube, blokátor
Zdroj: FONETECH.CZ

Blokátorům reklam zvoní hrana

„Nejspíš používáte blokovač reklam. Díky reklamám mohou YouTube používat miliardy lidí po celém světě. S YouTube Premium můžete videa sledovat bez reklam a autoři stále dostanou zaplaceno z vašeho předplatného,“ stojí ve zprávě.

Po obdržení dialogového okna mohou lidé blokování reklam vypnout a povolit na YouTube reklamy, nebo zakoupit předplatné služby YouTube Premium. Celé oznámení lze zavřít křížkem, což ale nemusí platit navždy.

V tuto chvíli se nezdá, že je test omezený – varování se objevilo i nám v redakci. YouTube tedy utahuje šrouby a omezení v Česku začíná zavádět plošně.

Zdroj náhledové fotografie: NordWood Themes / Unsplash, zdroj: vlastní, Mashable

Total
0
Shares
13 komentářů
 1. Youtube Premium stojí 179,00 Kč⁠/⁠měsíc a né 239 Kč.

 2. Je čas opustit youtube? Černí pasažéři mohou klidně odejít.

 3. Ach jo, zase nesmyslná zpráva. Proč si proboha nedokážete ověřit ty bláboly, když o nich chcete psát? Je vidět že využíváte pouze YT zdarma, protože vůbec nevíte že cena za YT Premium je 179 Kč a ne 239 jak tvrdíte. Neodpovídá to ani ceně za rodinný tarif. Smůla dnešního internetu je, že doslova každý pablb může psát nesmysly do celého světa.

 4. A co? Provoz té platformy stojí strašné peníze, aby se provoz zaplatil, je potřeba prodat inzertní prostor. Pokud ho ale všichni budou blokovat, těžko se najde někdo, kdo tam bude chtít inzerci platit. Takže volba nebudu používat vůbec, zaplatím poplatek, nebo se smirim s reklamou mi přijde fér.

  1. Amen. I přes nepřesnosti v článku ok, v dnešním světě není nic zadarmo, tak se s tím prostě musíme smířit. Zaplatit necelý dvě kila za “nereklamy” mi příjde docela fér

 5. Na YouTube jedině s Adblockem. 2 reklamy na začátku bych snesl ale ne že u videa jsou co 10 minut 2 reklamy. Naštěstí mi Adblock ještě funguje. A když prestane fungovat? Žádný problém, je to otázka pár dnů než se vydá aktualice která to zasr uvede do provozu.

 6. Platím si YouTube premium 3 roky a nehodlám přestat. Než zbytečně hledat a přemýšlet ohledně Adblocku jestli to bude nebo nebude fungovat. Za mě je fajn podpořit jak YouTube tak ty co dělají ty videa . Jako třeba na twichi taky posíláte peníze sub/donate. Navíc 269 za rodinný tarif mi nepřijde nic šíleného. Když si vezmete je to cca 9 Kč denně. Dobrý je že pokud člověk chce poslouchat hudbu tak tam je YouTube music který je lepší než Spotify. Spotify je dobrý na podcasty a ty tam jsou bez reklam i ve free verzi.

 7. Jediná věc kterou platím je Youtube Premium. Všechny videa bez reklam, nepotřebuji TV ani podcastovou službu. Navíc Youtube music, bez reklam s možností stahování hudby/podcastů, nebo videí do telefonu, nepotřebuji nic jiného. Pokud je někumu 179 Kč za hudbu, TV i podcasty moc, tak pro toho radu nemám 🙂

Comments are closed.