YouTube

Je načase opustit YouTube? Za lepší rozlišení videa budete platit, firma už omezení testuje

  • YouTube přitvrdí a brzy před videa nasadí hromadu reklam
  • Ale to není vše, zaplatit si nechá i za naprosto banální věc

Společnost Google hledá už několik měsíců cesty, jak uživatele své videoplatformy pořádně zkasírovat. Zkouší hranice, kam až může zajít, a právě teď testuje dvě novinky, která se vám vůbec nebudou líbit.


Nepřehlédněte: Bezdrátové dobíjení je budoucností elektromobilů, myslí si technický šikula. Jsou ale připraveny technologie?


Zaplať nebo trp!

O tom, že Google plánuje před vybraná videa nasadit až deset nepřeskočitelných reklam po sobě, jsme psali již v našem starším článku. Americká firma nepopulární změnu testuje zatím jen na televizorech, ale nikdo by neměl zůstat na pochybách, že dřív nebo později svůj „experiment“ přenese i na chytré telefony a počítače.

A neuděláte nic. Tedy vlastně ano – aby se vám klipy nezobrazovaly, budete muset přejít na placenou alternativu YouTube Premium. Tato služba stojí 179 korun měsíčně a nabízí sledování videí bez reklam.

Lepší obraz jen za poplatek

Druhá novinka je možná ještě horší, ale vede k úplně stejnému cíli – předplatnému YouTube Premium. Manažeři Googlu si nově řekli, že by uživatelé mohli začít platit i za lepší kvalitu obrazu. Ne, neděláme si legraci. Na internetu se množí případy, kdy je lidem blokováno pouštění videa ve 4K rozlišení.

YouTube
Zdroj: Christian Wiediger / Unsplash

Upozornil na to například twitterový účet @sondesix, který nemůže klipy přehrávat ve 4K rozlišení (2160p) bez Premium předplatného. Stejně jako v případě nepřekročitelných reklam jde zatím o testovací režim, takže podobnou zkušenost hlásí maximálně několik tisíc účtů.

Google testuje reakce uživatelů a kolíkuje si prostor pro změny, ale pokud omezení nasadí plošně, může očekávat masivní odliv uživatelů.

Zdroj náhledové fotografie: NordWood Themes / Unsplash, zdroj: Tom’s Guide

Total
0
Shares
6 komentářů
  1. To znamená, že bych měl platit 179kč měsíčně za 12 reklam před videem a 4k rozlišení abych se podíval na unboxing nebo faily? Ani google nemůže být tak naivni jestli si myslí že pár lidí s předplatným, které ani nezaplatili bude lepší než tisíce bez adblocku. S touhle změnou okamžitě přestanu youtube používat, už takhle se tomu vyhýbám v mobilu jak jen to jde a na pc bez adblocku bych to ani nezkoušel.

  2. youtube už mě sere dlouhou dobu budu tedy víc využívat stahovac videí. v mobilu mi třeba dělá službu 9convert který mi zobrazí jednu reklamu .

  3. A neni lepci miszo jutubu,si nahrat jutub vanced neno jine podobne a tam reklamy neresit vubec?klasicky jutub nema uz naky patek a tak sem si zvyk,ze si defacto uz neumim predstavit neco jineho..

  4. Tak pokud člověk má 4k monitor, asi není tak chudý, aby si nemohl dovolit zaplatit 180kč měsíčně… A internet, který toto rozlišení zvládne taky není zdarma.

  5. Proč bych měl YouTube opouštět? Platím si ho už dlouho. Fakt někdo řeší těch pár korun?

Comments are closed.