YouTube

Trápí vás pomalý YouTube? Chyba je překvapivě na vaší straně

  • YouTube může fungovat nestabilně pro uživatele s AdBlockem
  • Nejde o cílené opatření Google, nýbrž o chybu samotného blokátoru

Před několika dny se objevily zprávy o tom, že platforma YouTube je pro některé uživatele zpomalená a nefunguje ideálně. Videa se prý načítají dlouho a průchod platformou je zasekaný. Uživatelé si okamžitě začali stěžovat na Redditu a diskuzních fórech.


Nepřehlédněte: Jak dopadne hydraulický lis, když se potká s legendárním telefonem Nokia 3310?


YouTube nefunguje plynule

Podezření okamžitě padlo na Google, coby provozovatele platformy YouTube. Ten měl dle názorů uživatelů cíleně omezovat výkon internetové aplikace u neplatících lidí (ne-Premium), kteří ještě navrch používají blokátory reklam, jako je AdBlock, AdBlock Plus nebo uBlock Origin.

O to překvapivější je, že se k celé situaci vyjádřil Google. „Nedávná hlášení uživatelů o pomalém načítání na YouTube nesouvisí s naší snahou o detekci blokátorů reklamy. Naše centrum nápovědy nabízí uživatelům, kteří se potýkají s problémy, tipy pro jejich řešení,“ uvedl tiskový mluvčí pro server BGR.

Z prohlášení jasně vyplývá, že Google nepodnikl žádné kroky, aby tímto konkrétním způsobem omezil fungování platformy pro uživatele s adblockem. Nicméně problém může být i tak na straně blokátoru, tedy uživatelů, kteří blokátor mají aktivní.

YouTube
Zdroj: Christian Wiediger / Unsplash

Na vině je AdBlock

Pro server BGR jeden z inženýrů AdBlocku potvrdil, že aplikace měla poslední dny a týdny problémy se stabilitou a uživatelé skutečně mohli zaznamenat pomalejší fungování webových stránek, u kterých dochází k blokaci reklam.

Pokud tedy máte problémy s připojením a používáte AdBlock, na vině může být právě tento webový doplněk. YouTube proti blokátorům dlouhodobě bojuje a doporučuje místo něj svůj tarif Premium, který vyjde na 179 Kč měsíčně a v ceně je i YouTube Music.

Zdroj náhledové fotografie: NordWood Themes / Unsplash, zdroj: BGR, Reddit

Total
0
Shares