Nokia 3310

Jak dopadne hydraulický lis, když se potká s legendárním telefonem Nokia 3310?

  • Původní Nokia 3310 v souboji s hydraulickým lisem prohraje až u 16 tun
  • Novější verze z roku 2017 odolává trochu déle, podvolí se až u 20 tun

Na platformě YouTube existuje celá řada specializovaných videí. Některé se zaměřují na vyloženě bizarní rozbíjení věcí neúprosným hydraulickým kladivem. Napadlo by vás ale, jak to dopadne, když se stroj na destrukci potká s ikonickou a „nerozbitnou“ Nokií 3310?


Nepřehlédněte: Vědci se vrhli na vývoj revolučního procesoru. Smartphony budeme nabíjet jen dvanáctkrát ročně


Nokia 3310 na maděru

YouTube kanál Hydraulic Press Channel zveřejnil dvanáctiminutové video, na kterém podrobuje testu hydraulickým lisem několik telefonů značky Nokia.

První jde na přetřes ikonická a dodnes všemi vzývaná Nokia 3310, která měla už na svou dobu masivní konstrukci – a ještě se prodávala s koženým pouzdrem.

Telefon hodnocený dodnes jako „nerozbitný“ odolává kladivu až překvapivě dobře. Někde při tlaku kolem 3 tun autor videa uzná, že mobil je skutečně „tvrďák“.

Na placato se Nokia podvolí až při tlaku o hmotnosti 15 až 16 tun. Připomeňme, že hydraulický nástroj tohoto typu zvládne tlak o hmotnosti až 150 tun.

Grafická karta, zub nebo zelenina

Pro srovnání, abyste si nemysleli, hodně tvrdý je i novopečený model z roku 2017, který je jakousi reinkarnací původní tlačítkové Nokie. Ten se hydraulickému lisu podvolí až u tlaku zhruba 20 tun.

Pokud by vás rozbíjení věcí hydraulickým lisem bavilo sledovat, zmíněný YouTube kanál nabízí pohled na rozbíjení nejrůznějších tvrdých šroubů, ale třeba i ovoce, zeleniny, různých druhů kovu, dokonce i lidského zubu, nebo všemožné techniky. Velmi populární je například jeho video, kde si lis poradí s grafikou Nvidia RTX 2080 Ti.

Zdroj náhledové fotografie: Nokia, zdroj: Reddit

Total
0
Shares