Google Pixel 7 Pro

Google neuhlídal hlavní lákadlo na letošní rok. Pixel 9 bude pokročilejší než nejlepší iPhone

  • Telefony Google Pixel 9 dorazí letos na podzim
  • S předstihem nyní unikají na fotkách od tipéra Rozetked

Google na včerejší akci I/O o hardwaru schválně pomlčel. To ale nevadí, o únik informací ohledně jeho nadcházející generace telefonů Pixel 9 se totiž postarali schopní internetoví tipéři. Podle těch se letos na podzim fanoušci dočkají tří telefonů.


Nepřehlédněte: Nad únikem Pixelu 9 kroutí všichni hlavou. Jak se to Googlu mohlo stát?


Pixel 9, 9 Pro a 9 Pro XL

Zatím jde o nepotvrzená jména, mělo by však jít o Pixel 9, Pixel 9 Pro a Pixel 9 Pro XL. Ruský insider Rozetked sdílel snímky tři telefonů, které odpovídají designovému jazyku telefonů řady Pixel. Pravděpodobně půjde o „hloupé“ makety, nicméně pro ilustraci budoucího designu je to dost slušné.

Pixel 9 Pro XL – s kódovým označením „Komodo“ – nabídne 16 GB RAM (stejně jako menší model 9 Pro), 128GB úložiště a 6,73palcový displej. Designově půjde vlastně jen o větší Pixel 9 Pro. Co se týče fotoaparátu, všechny tři objektivy telefonů Pixel 9 Pro a Pro XL mají údajně rozlišení 50 Mpx s 5× zoomem, chybět nebude ani širokoúhlý snímač.

Nový čip Tensor G4

Pak je tu základní Pixel 9 (kódové označení „Tokay“) s 12 GB RAM (jako u současného modelu 8 Pro) a 128GB úložištěm. Duální fotoaparát nabídne hlavní a širokoúhlý snímač. Pixel 9 a 9 Pro jsou údajně rozměrově shodné, ale základní model s 6,24palcovou obrazovkou má větší rámečky než 6,34palcový Pro. Trio smartphonů dostane rychlé 120Hz obrazovky.

Co je neméně důležité, všechny tři zmíněné smartphony (a v budoucnu nejspíš i model Pixel 9a) poběží na čipové sadě Tensor G4, kterou si Google sice vyvíjí sám, ale vyrábí ji korejský Samsung. Příchod nových telefonů Pixel se očekává v září nebo v říjnu letošního roku.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Google, zdroj: Rozetked

Total
0
Shares
1 komentář
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..