Google Pixel 4

Nad únikem Pixelu 9 kroutí všichni hlavou. Jak se to Googlu mohlo stát?

  • Tohle si Google za rámeček rozhodně nedá
  • Pixel 9 (Pro) uniká půl roku před premiérou

Jak jsme již avizovali, společnost Google představí svůj Pixel 9 v průběhu října, tedy za půl roku. Už dnes však víme, že telefon by měl splňovat veškeré předpoklady nejenom cenou, ale i výbavou a zaujmout nejnáročnější uživatele.


Nepřehlédněte: Revoluční technologie na obzoru? Životnost baterie v telefonu se prý zdvojnásobí


Google okopíruje Apple a nabídne volání přes satelit

Podle serveru GSMArena americká společnost Google připravuje uvedení nejméně tří smartphonů klasické konstrukce (Pixel 9, Pixel 9 Pro a Pixel 9 Pro XL), které doplní možná ještě skládací Pixel 9 Pro Fold.

To, jak bude Pixel 9 Pro vypadat, prozrazují s předstihem fotografie, které přinesl ruský server Rozetked. Snímky porovnávají nový Google mobil s iPhonem 15 Pro Max.

Pokud vás mate rozdíl ve velikosti, vězte, že Pixel 9 Pro XL je údajně proporčním nástupcem loňského Pixelu 8 Pro, zatímco Pixel 9 Pro by měl mít identické rozměry jako základní Pixel 9, jen s přidanými funkcemi Pro, jako je periskopový teleobjektiv zadního fotoaparátu, který lze spatřit na fotkách.

Pixel 9 (Pro) uniká šest měsíců před premiérou

Jakou výbavu můžeme očekávat? Pixel 9 Pro prý bude vybaven čipovou sadou Tensor G4 a přinese 16 GB rychlé operační paměti od Micronu, tedy o 4 GB více než má současný Pixel 8 Pro. Chybět nebude ani úložiště typu UFS od Samsungu a modem Exynos 5400 nabízející podporu nouzového satelitního volání.

Snímky ruského webu potvrzují, že Pixel 9 Pro bude mít přepracovaný výčnělek fotoaparátu na zadní straně, který už nebude zasahovat až k okrajům. Tentokrát bude mít oválný tvar a na konci, kde je blesk, bude kovová část větší. Smartphone také dostane plochý leštěný obvodový rám.

Zdroj náhledové fotografie: Daniel Romero / Unsplash, zdroj: GSMArena

Total
0
Shares