Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous napadli ruský Facebook. Lidem na VKontakte poslali zprávu

 • Hackeři z Anonymous pronikli do ruské největší sociální sítě
 • Lidem na VKontakte poslali zprávu o válce na Ukrajině

Největší ruská sociální síť VKontakte se stala terčem masivního kybernetického útoku hnutí Anonymous. Hackerům se podařilo dostat k více než dvanácti milionům uživatelských účtů, na které poslali důležitou zprávu. Ta pojednává o těžkých ztrátách ruské armády a destrukci civilní infrastruktury ruskými silami. Upozornila na to vedoucí pracovnice Centra pro analýzu evropské politiky (CEPA) Olga Lautman.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous velebí své fanoušky: „Už jste Rusům poslali 30 milionů zpráv,“ chválí je


Jsme legie, vzkazují hackeři

Sociální síť VKontakte, které se přezdívá ruský Facebook, napadli Anonymous. Díky své obratnosti se hackeři dostali ke zhruba dvanácti milionům účtů, na které poslali upřímný vzkaz. Někteří z Rusů již oznámili, že zprávu opravdu obdrželi, zatímco jiní ji na svém profilu rovnou nasdíleli.

Zpráva uživatelům VKontakte sdělila pravdu o okupační povaze ruské války, která začala 24. února nočním bombardováním ukrajinských měst. Příspěvek zmiňuje destrukci civilní infrastruktury, která byla zničena v důsledku náletů a ostřelování.

„Žádný ze zadaných úkolů speciální operace nebyl splněn, Ukrajinci se semkli a agresorovi vzdorují,“ stojí ve zprávě.  Kromě toho se běžní Rusové na svém profilu mohou dočíst i o těžkých ztrátách ruské armády na Ukrajině, které Kreml skrývá a lže o nich prostřednictvím svých propagandistických médií a televizních kanálů.

Útok Anonymous na ruskou propagandu

Hnutí Anonymous, které kvůli invazi na Ukrajinu vyhlásilo Rusku kybernetickou válku, už se pochlubilo několika velkými úspěchy. Hackeři napadli např. web ruské státní televize RT a na některých televizních kanálech vysílali reálné záběry z bojů na Ukrajině, které doprovodila ukrajinská státní hymna.

Podařilo se jim také převzít kontrolu nad více než 400 webkamerami v Rusku a z provozu vyřadit web tajné služby FSB. Slavná hackerská skupina v rámci boje proti ruské propagandě a cenzuře uveřejnila již také 820 gigabajtů tajných dat cenzurního orgánu Roskomnadzor a během velkého útoku se dostala i k 20 terabajtům dat největšího ruského producenta ropy Rosněfť a způsobila mu obrovské škody.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares
9 komentářů
 1. zahalené ksichty nenávidím jejich maska je výborný terč pro moji S+W 360PD

  1. Ty jo, super práce, Anonymous.
   A vy pane Mašek, vy tady máte co za problém? Dávejte si pozor, aby vám ten váš S+W bla bla bla, neodebrali za vyhoření u psychotestů.😏

  2. Tak si ho dej ke spánku a zmáčkni spoušť, to je pro tebe jediná správná volba, když neumíš napsat nic rozumějšího.

 2. Skvělá práce, je výborné, že tito hackeři se postavili na správnou stranu, i když jinak si o nich iluze nedělám.
  Jen by bylo by dobré, kdyby tyto zprávy mohli rozesílat pravidelně a na všechny aktivní účty této ruské sociální sítě…

 3. Posílal jsem přes wocap zprávy vytvořené Anonymous ruským uživatelům, dneska po několika dnech zase znovu, už po první mě WhatsApp zablokoval…… Rád bych dal pomáhal ale hacker nejsem. Má někdo nějaký nápad jak přes PC pomáhat?

  1. Můžete třeba posílat ty SMS. Ten text v ruštině je možné upravit. To vám nezablokují. Ale bude vás to něco stát, záleží na operátorovi a ceně sms. Mně to vyšlo celkem lacino a na několik čísel jsem to poslal. Odpověď žádná, přestože bylo doručeno – evidentně se bojí. Protože komunikace je nepochybně sledována.

   Nebo využít emaily, ale nevím o žádné databázi relevantních ruských kontaktů – kromě už známé https://1920.in, kde je možnost poslat zprávu i na generovaný email. Anebo pokud umíte rusky/anglicky/francouzsky a máte laciné volání, můžete i volat na ta čísla tamtéž… Možnosti stále jsou.

 4. Ruský voják předal Ukrajincům tank výměnou za svobodu a čtvrt milionu
  Dnes 13:51 – Kyjev
  Michal Sobotka, Novinky
  Neviděl další smysl bojů, a tak se rozhodl vzdát. Ruský tankista Ukrajincům dokonce odevzdal i samotný tank. Výměnou dostane 10 tisíc dolarů (necelých 225 tisíc korun) a po konci války bude moci v Ukrajině požádat o občanství, uvedl na Facebooku poradce ukrajinského ministra vnitra Viktor Andrusiv.

  CNN Prima News
  Ukrajina
  Manželka ukrajinského poslance prchala z vlasti. Do kufrů si přibalila miliony
  Téma: Ukrajina Matyáš Janíček 22. března 2022 10:02

  UKRAJINCI NA NEPŘÍTELE NESTŘÍLEJÍ JSOU VELMI HODNÍ A MAJÍ HODNĚ PENĚZ

 5. Začínám nabývat názoru, že ty SMS, Emaily a telefonáty by spíš než do hluchého Ruska měly mířit našim německým přátelům.
  Protože aktuálně je problém odběr surovin z Ruska, na čemž stále trvá Německo, čímž se financuje ruské vedení války. Dokud se Němci nerozhodnou tento krvavý deal ukončit, tak agrese a vraždění bude pokračovat :-/

Comments are closed.