iPhone 14

iPhone 14 ukáže v plné nahotě, jak si Apple stojí. Uhodnete proč?

  • iPhone 14 by se představí na podzim
  • Očekává se celá řada vylepšení
  • Urve se tentokrát Apple ze řetězu?

iPhone 14 už vydatně rezonuje napříč širokým spektrem uživatelů, a je úplně jedno, jestli jde o jablečné fanoušky nebo zaryté odpůrce. Že do premiéry zbývá tři čtvrtě roku, nevadí. Očekává se celá řada vylepšení, novinky možná podraží, ale dost často se skloňuje, že Apple letos šlápne do plných.

iPhone 14 opět lepší

Apple prý nenechá kámen na kameni: kritizovaný výřez nahradí totálně bezrámečkový displej s drobným průstřelem ve tvaru pilulky uprostřed, k Face ID možná přibude Touch ID a ve hře je i nový periskopový objektiv.


Nepřehlédněte: Stahujte iOS 15.3 a iPadOS 15.3! Apple opravuje celou řadu kritických chyb


iPhone 13 Pro a fotoaparát
ilustrační (Zdroj: Storres Jay Rmx, Unsplash)

Samo sebou, že nebude chybět ani ultra rychlý 120Hz ProMotion displej spolu s dalšími vychytávkami, jimiž bude chtít americký podnik strhnout potenciální zájemce na svou stranu. Jen pevně doufám, že se nebude opakovat loňská Keynote. Ano, byla efektní, díky přeletům dronů pompézní, ale zároveň vcelku plytká.

Technologický lídr?

Všichni zúčastnění odříkávali předepsanou mantru s precizní přesností, jen to nemělo ten drive a šťávu z přechozích let. Aby nedošlo k mýlce. Z mé strany nejde o nejapné rýpání nebo navážení se do značky. Pouze konstatuji.

Můžete tisíckrát oponovat skvělými prodeji (a budete mít pravdu), perfektní provázaností služeb napříč dalšími zařízeními atd. Jedna myšlenka se však přesto vtírá jako Alpa: Apple sice inovuje (a teď si vypůjčím termín od konkurence), ale jen v mezích zákona. Navzdory stále přítomnému progresu zpohodlněl, stal se z něj pecivál, nikoliv přední technologický lídr.


K tématu: Apple válcuje Čínu. iPhone je nejprodávanější telefon na světě


Výměnný program Apple
Výměnný program Apple (Zdroj: Apple)

Jako dobrý příklad poslouží zmíněný ProMotion displej se skvělou obnovovací frekvencí, který dostane pouze iPhone 14 Pro a Pro Max. Zbylé model ostrouhají, a tak bych mohl pokračovat. Ani argumentace ohledně velikosti RAM neobstojí. Tvrdit, že 4 GB RAM v iOS je „na pohodu“, je hezké, nicméně, každá píď paměti navíc se počítá nehledě na to, že toto nejsou telefony za pár korun.

Doufám, že se do toho Apple v letošním roce pořádně opře a opět ukáže, že bez ohledu na tržní úspěchy má vlastní minulost v živé paměti a znovu v sobě probudí progresivní značku.

Zdroj náhledové fotografie: Thought Catalog / Unsplash

Total
8
Shares