iPhone 14 Pro

Prodeje iPhonů se propadají. Lidé o ně ztrácí zájem dokonce i v USA

  • Zákazníci o nové iPhony příliš nestojí
  • Odhalil to průzkum veřejného mínění z USA

Agentura Consumer Intelligence Research Partners (CIRP) přišla s pro někoho alarmující studií. Podle té se rok od roku snižuje počet nově aktivovaných iPhonů. Čím to?


Nepřehlédněte: iPhone bez tlačítek? Nekonečná spekulace se vrací, dočkáme se brzy


Zájem o iPhony upadá

Na základě čtvrtletního průzkumu mezi zákazníky mobilních telefonů americká agentura CIRP odhaduje dvanáctiměsíční období končící v každém čtvrtletí.

Zatímco třeba před rokem si nový iPhone pořídilo 40 % zákazníků, letos v březnu to bylo „pouze“ 33 %. Úpadek je vidět celkem přehledně: v prosinci minulého roku to bylo 36 %, v září 39 % a v červnu loňského roku 40 %.

Graf společnosti CIRP k prodejům iPhonů
Zdroj: CIRP

Lidé nemají peníze?

Co za tím stojí? Dle CIRP je jedním z těch nejhlavnějších argumentů cena. Zákazníci zkrátka nemají tolik peněz, aby si mohli častěji pořizovat nový telefon. Nutno však podotknout, že jde o průzkum ze Spojených států a situace v Evropě se mírně může lišit.

S rostoucími cenami chytrých telefonů se v posledních letech naštěstí zvyšovala jejich odolnost – lidem fungují delší dobu. Zpomalil se však rychlý nárůst funkcí, což mnoho lidí motivuje k tomu, aby s výměnou svého stávajícího smartphonu ještě počkali.

Jak to máte vy, jak často pořizujete nový telefon? A když už se k nákupu odhodláte, jaký důvod vnímáte jako ten nejdůležitější?

Zdroj náhledové fotografie: Thai Nguyen / Unsplash, zdroj: CIRP

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Klasika, tech nejbohatsich lidi moc neni a ceny iPhone sly tak nahoru, ze hromada uzivatelu se naucila pouzivat telefony jinych znacek.
    iPhone ale chtel byt exluzivnim zbozim a pokud se tak stava, neni treba smutnit.

  2. Jeste mam v pameti cloveka, ktery za novy model iPhone daroval ci prodal svoji ledvinu, o tom tedy muzeme rict, ze mu dosli zdroje, pokud nekouka po externich.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..