Apple iPhone 15

iPhone bez tlačítek? Nekonečná spekulace se vrací, dočkáme se brzy

  • Jak by se vám líbil iPhone bez tlačítek?
  • Dorazí možná již příští rok
  • Letos se to kvůli výrobě iPhonu 16 už nestihne

Opět se objevují spekulace o tom, že některý z příštích iPhonů se měl zbavit fyzických tlačítek a namísto nich nasadit haptické plošky a virtuální čudlíky. Jak se říká „na každém šprochu pravdy trochu“, nicméně pojďme se této spekulaci podívat trochu na zoubek.


Nepřehlédněte: iPhone letos dostane funkci, kterou mobily s Androidem mají už 15 let


Beztlačítkový iPhone

Spekulace jsou založeny na zkušenosti, se kterou se zákazníci Applu setkali již před zhruba 10 lety. Tehdy Apple u iPhonu 7 vyměnil klasické domovské tlačítko za „falešné“, které fungovalo právě díky haptické odezvě.

Dle dostupných dat se společnost Apple o přechod na kapacitní „tlačítka“ zajímá už delší dobu. Před uvedením iPhonu 15 na trh se objevily zvěsti, že by se mohlo jednat o první zařízení cupertinské společnosti, které se zcela zbaví tlačítek.

K tomu však nedošlo, protože Apple nebyl schopen vyřešit technické problémy kolem designu před zahájením sériové výroby.

iPhone X
Zdroj: Vinoth Ragunathan / Unsplash

Dorazí příští rok?

Dočkáme se revoluční novinky právě u nadcházejícího iPhonu 16? Nic tomu zatím nenasvědčuje, protože výrobní proces telefonů iPhone 16 a 16 Pro již odstartoval. Nicméně koncepce beztlačítkového iPhonu zůstává stále otevřená pro příští generace.

iPhone bez fyzických tlačítek by mohl přinést revoluci do odvětví. Zároveň není pochyb o tom, že by takový přístroj nabízel lepší odolnost než konkurence.

Někteří se domnívají, že Apple pracuje na tom, aby nakonec vyrobil iPhone bez tlačítek a portů, který by se spoléhal výhradně na dotyková tlačítka a bezdrátové nabíjení. I když je to hezké pomyšlení, ztráta funkčnosti portu USB by znamenala obrovský zásah do flexibility.

Zdroj náhledové fotografie: Thai Nguyen / Unsplash, zdroj: TechSpot

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..