Telefon, výměna baterie

Předražená nabíječka od Samsungu je past na zákazníky. V obchodech jsou lepší a levnější

  • Samsung má novou nabíječku pro mobily
  • Problém je v tom, že je zbytečně drahá a nepatří k nejlepším

Tendenci zákazníka pořádně zkasírovat má čas od času každá technologická firma. To, k čemu se nyní odhodlal jihokorejský Samsung, se však vidí málokdy. Společnost začala prodávat extrémně předražený nabíjecí adaptér.


Nepřehlédněte: Nečekaný zvrat. Google znovu odložil konec podpory cookies třetích stran v prohlížeči Chrome


Samsung má novou nabíječku

Pokud si dnes koupíte smartphone značky Samsung, v jeho balení nenajdete žádnou nabíječku, ale firma vám samozřejmě ráda prodá svůj předražený adaptér, pokud si to budete přát. A nyní uvedla do prodeje ten nejpředraženější z nich – duální 50W adaptér, který může nabíjet jeden telefon výkonem 50 W, nebo dva mobily – každý 25 W.

Tyto specifikace nejsou vůbec působivé, ale pro telefony Samsung, z nichž žádný nepřekračuje podporu 45W kabelového nabíjení, bohatě postačí. Specifikace jsou tedy šité na míru mobilům Galaxy, a to je v pořádku, jenže malá černá krabička stojí 70 eur, v přepočtu 1 750 korun. To už v pořádku rozhodně není.

V obchodech jsou lepší a levnější

Různé internetové obchody nabízejí mnoho nabíječek s lepšími specifikacemi a za méně peněz. Takže jediný důvod, proč by si někdo pořídil tuto a ne jinou, která je rychlejší a hlavně levnější, je oddanost ke značce – je to přece Samsung.

Někdo by mohl předpokládat, že když jde o adaptér Samsungu, že bude lépe fungovat s jeho telefony, ale malá krabička používá technologii PD/PPS stejně jako každá jiná slušná nabíječka. Takže nakonec jde skutečně jen o logo, za které si pořádně připlatíte.

Zdroj náhledové fotografie: pvproductions / Freepik, zdroj: GSMArena

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..