Samsung Galaxy S23

Samsung chystá novinku pro fanoušky. Galaxy S24 FE může být nadupaný a výhodný

  • Fanouškovský Samsung pozbývá tajemství
  • Otázkou je, jak s ním výrobce naloží

Samsung pro příznivce korejské značky se letos vrátí. Už nejde o to, jestli Galaxy S24 FE bude. Zatím neznáme přesný termín premiéry, ale podle zákulisních informací bude uveden koncem letošního roku.


Nepřehlédněte: Galaxy Watch6 jsou nejlepší hodinky pro zdraví a sport. Teď vyjdou jen na 3 672 Kč


Samsung vydá Galaxy S24 FE

Fanouškovské edice Samsungu nejsou žádnou novinkou, spíš naopak. První FE byl převlečený model Note 7. Velký průšvih, u kterého explodovaly baterie, takže po pár týdnech Samsung prodej telefonu zastavil a prodané telefony velmi intenzivně vykupoval od zákazníků zpět. Po roce se na trhu objevil Note FE, což byl Note 7 s menší baterií a několika úpravami.

Dalším fanouškovským Samsungem byl S20 FE z roku 2020. Začátkem roku 2022 pak následoval S21 FE a vloni model Galaxy S23 FE. V generaci S22 fanouškovský model chyběl. Nyní korejský výrobce podle všeho chystá uvedení novinky Galaxy S24 FE.

Obvykle velmi dobře informovaný nizozemský server GalaxyClub tvrdí, že telefon nebude připraven do léta a místo toho bude uveden na trh až koncem roku. Smartphone je zatím evidován po kódovým označením R12. Připomeňme, že předchozí modely z řady FE Samsung označoval zkratkami R9 (Galaxy S21 FE), R10 (nevydaný S22 FE) a R11 (S23 FE).

Samsung Galaxy S21 FE
Galaxy S21 FE; zdroj: FONETECH.CZ

Vycházet bude z oblíbeného Galaxy S24

Pokud se Samsung bude držet svého plánu z loňského roku, mohli bychom se uvedení Galaxy S24 FE na některých trzích dočkat v posledních týdnech letošního roku a rozšíření dostupnosti na další trhy očekávat na začátku roku 2025.

Předpokládáme, že novinka bude přímo navazovat na řadu S24, konkrétně na základní model Galaxy S24. Výbava bude podobná, lišit by se měla jen v detailech, respektive v některých ústupcích. Jak známo, modely FE jsou vždy levnější alternativou k základní modelové řadě.

Otázkou spíš je, jakou cenu si Samsung za novinku bude žádat. Aktuálně S24 stojí od 21 990 Kč s DPH. Připravovaný S24 FE musí být o několik tisíc levnější, aby si našel zákazníky.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Samsung, zdroj: GSMArena

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..