Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Přidejte se k Anonymous a pošlete náhodnému Rusovi SMS s informacemi o válce

 • Kreml se snaží Rusy odříznout od reality, díky Anonymous jim můžete poslat SMS
 • Stačí navštívit speciální webovou stránku a zkopírovat telefonní číslo

Digitální armáda z celého světa odeslala už více než pět milionů textových zpráv (SMS) ruským občanům s informacemi o tom, co se skutečně odehrává na Ukrajině. Cílem je otevřít oči běžným lidem, protože tamní média šíří vládní propagandu a občané Ruské federace jsou tak obklopeni dezinformacemi, kdy si někteří stále myslí, že se jedná o „speciání mírovou operaci“. Pravdou však je, že režim proti sousední zemi vede regulérní válku.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous ovládli kanály ruských televizí, vysílali reálné záběry z bojů na Ukrajině


Pravda skrze SMSku

Skupina Anonymous, která v reakci na invazi Ruska na Ukrajinu vyhlásila Rusku kybernetickou válku, hlásí další úspěch. Programátoři z uskupení Squad303, kteří se považují za součást „anonymní“ komunity mnoho let, vytvořili speciální webovou stránku 1920.in, která umožňuje lidem z celého světa posílat SMS na náhodně generovaná ruská telefonní čísla.

K dispozici je univerzální předpřipravená zpráva v azbuce, ale pokud ruštinu ovládáte, můžete přispět samozřejmě i svým vlastním vzkazem o realitě. Stačí jen speciální stránku otevřít a kliknout na tlačítko Send (Odeslat). Zpráva se překopíruje do vaší telefonní aplikace a dalším kliknutím ji ze svého mobilu pošlete.

A ono to opravdu funguje. Lidé hlásí, že jim nazpět chodí odpovědi, takže Rusové zprávy evidentně čtou. SMS od nich ale nejsou zrovna nejmilejší a často obsahují varování, že číslo, ze kterého jim textovka přišla, nahlásí Federální bezpečnostní službě FSB.

Projekt 1920.in je pojmenován po slavné bitvě o Varšavu, ve které Poláci porazili sovětskou Rudou armádu v srpnu 1920. „Občané Ukrajiny každý den dokazují, že se tento zázrak může opakovat,“ hlásají hackeři.

Anonymous ovládli kanály ruských televizí

Anonymous zahájili kybernetickou ofenzivu pojmenovanou jako #OpRussia před dvěma týdny v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu. A s úspěchy se chlubí každý den. Už se například nabourali do ruských televizních kanálů, kde vysílali záběry z bojů ruské a ukrajinské armády a vyzvali Rusy, aby válku pomohli zastavit.

Na svém Telegramu zveřejnili také telefonní čísla členů dolní komory ruského parlamentu (Dumy), čímž povzbudili digitální armádu, aby si se zákonodárci „hezky popovídala“. Ještě předtím Anonymous vyřadili z provozu špionážní satelity agentury Roskosmos a weby Kremlu, ruské vlády a stránky ruského ministerstva obrany.

Cenným skalpem je i úspěšné napadení stránek tajné služby FSB a kontrola nad více než 400 ruskými webkamerami, kde hackeři vysílají zprávu, že Putin je vrah.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares
6 komentářů
 1. Sláva Ukrajině a ať žije Anonymous a otevřou oči tupému stádu v Rusku.

 2. Rusové otevřete konečně oči vrach Putin Svámí manipuluje nemám proti běžným Rusům žádnou zášť jste lidí jako my a přejeme si všichni mír myšlené na naše děti a vnoučata Ukrajina byla napadena pravdu se stejně dozvíte.Cech Radim

  1. Vrah to je,ale píše se takto- učit se a nebudu to opakovat.

 3. Anonymous,jste Borci.Smekám.
  Ať žije Ukrajina!!! Rusové se musí dovědět pravdu.Chceme mír!!!
  Prosím,zastavte válku-Zlo!!!

 4. 🙂 ANONYMUS-SUPER PRÁCE *****1****, AT SE DOZVÍ V RUSKU OBYČEJNÍ LIDÉ, KDE JE PRAVDA!!!! VÁLKU NECHCE NIKDO… PUTIN JE VRAH A VLASTIZRÁDCE… POSÍLÁ SVOJE LIDI NA JISTOU SMRT….. ZNIČTE HO…RUSOVÉ OTEVŘETE OČI…. AT ŽIJE UKRAJINA !!!!!

 5. To snad není pravda. Podporovat gaunery proti jiným gaunerům. Až někomu z vás hacknou a zašifrují NAS nebo komputer, tak taky budete pět ty oslavné ódy? Gauner zůstává gaunerem, i když někdy může páchat dobrý skutek.

Comments are closed.