Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Jsou prostě fenomenální: Hackeři z Anonymous odstřelili webové stránky ruského prezidenta

  • Hackeři z Anonymous jsou ve výborné formě
  • Napadli a pozměnili web hlavy ruského státu

Hackeři z hnutí Anonymous (ano, jsou to ti, které mimo jiné proslavila i nezaměnitelná maska Guy Fawkese z filmu V jako Vendeta) hlásí další chirurgicky přesný zásah. Kybernetickým partyzánům se podle všeho podařilo úspěšně napadnout webové stránky ruského prezidenta a změnit je k nepoznání.


Nepřehlédněte: Vědci zachytili záhadný signál z kosmu. Zní jako tlukot srdce a opakuje se, tvrdí


Anonymous nelze upřít, že makají na plné obrátky. Před několika dny se nabourali do serverů důležitého ruského Institutu pro výzkum vesmíru, který sídlí v Moskvě a pracuje v něm asi špičkových 300 špičkových vědců. Dostali se také do systémů ekvádorského velvyslanectví a převzali kontrolu nad transformátorem v jednom ruském regionu, a tak narušili klíčové železniční spojení mezi Ruskem a Čínou. Teď znovu udeřili a s ještě větší razancí.

Anonymous jsou ve formě

Prostřednictvím jednoho ze svých twitterových účtů oznámili, že hacknuli stránky ruského prezidenta Vladimira Putina. Nejenže web napadli, ale rovnou ho i změnili k nepoznání, když použili speciální techniku defacement.

Defacement znamená, že hackeři nahradí původní stránky vlastním obsahem. Obvykle se přitom jedná o nápaditou vizualizaci. Za útokem na důležitý web stojí kurdští Anonymous, kteří na stránky nahráli nápaditou animaci z gangsterského filmu Scarface (Zjizvená tvář) s Al Pacinem v hlavní roli.

Maska Guy Fawkese

Anonymous jsou známí tím, že nemají oficiální strukturu ani vůdce. Svolávají se organicky veřejnými i tajnými komunikačními prostředky. Kromě hackerských činů je proslavila maska Guy Fawkese, která představuje symbol odvahy člověka, který se postavil proti despotickému mocenskému sytému, omezujícímu základní lidská práva a svobody.

V kybernetické válce jsou od února

Během posledních několika měsíců Anonymous zaútočili na tisíce důležitých cílů v Rusku a Bělorusku a jak sami často opakují, plánují v tom pokračovat.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: Twitter

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Skutečně věříte každému blábolu.. Jako bylo by to fajn, jen kdyby ta doména skutečně patřila liliputinovi a nebyla registrovaná 14.7.2022. Evidentně nikdo nic nehacknul, jen koupili volnou doménu, nejspíš aby na sebe upozornili.. 🤦

Comments are closed.