Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous napadli web ruských vědců. Jako pozdrav jim zanechali peprný vzkaz

  • Hackeři z Anonymous jsou ve výborné formě
  • Napadli a pozměnili web ruských vědců

A nedají a nedají si pokoj. O kom je řeč? No přece o hackerech z uskupení Anonymous, které hlásí na Twitteru další chirurgicky přesný zásah. Nejnověji si pohráli se zabezpečením webových stránek organizačního výboru konference ruských vědců. Nabourat se do serverů pro ně představovalo hračku a k úpravě webu, jako již mnohokrát, použili speciální techniku zvanou jako defacement.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous se pochlubili ničivým útokem, ukradli informace o ruských vojenských dronech


Anonymous jsou ve formě

Defacement znamená, že hackeři nahradili původní stránky vlastním obsahem. Obvykle se přitom jedná o nápaditou vizualizaci, která odsuzuje Rusko. Jinak tomu nebylo ani při posledním útoku na rasconference.ru, kdy úvodní stránka napadeného webů obsahuje následující sdělení: „K čertu s Ruskem, k čertu s Putinem, nejsem Ukrajinec, jsem Kurd, ale podporuji Ukrajinu.“

Nechybí samozřejmě ani Ukrajinská vlajka a odkazy na webové stránky hackerů i jejich účet na sociální službě Telegram. Je to vůbec poprvé, co se k útoku na ruské servery přihlásila kurdská skupina Anonymous.

Útočí bez přestání

Jedná se o jeden z mnoha útoků Anonymous v posledních několika dnech. Hacker vystupující jako @Youanonspider oznámil, že získal utajované dokumenty obsahující informace o ruských plánech a taktice bezpilotních letounů nasazených nad Ukrajinou. Aby své oznámení podpořil důkazy, uveřejnil seznam největších exportérů UAV z hlediska inovací, o nichž si Rusové vedou záznamy.

Za zmínku stojí rovněž útok na internetové rádio Kommersant FM, kde místo obvyklých písniček posluchačům pouštěli ukrajinskou hymnu. A zapomenout nesmíme ani na špičkové právníky Rustam Kurmaev and Partners, kterým Anonymous ukradli 1 TB vysoce citlivých dat.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares