Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous se pochlubili ničivým útokem, ukradli informace o ruských vojenských dronech

  • Ruské drony mohou být útokem kompromitovány
  • Anonymous tvrdí, že vlastní ruské vojenské plány

Anonymous, decentralizované hacktivistické hnutí, které přísahalo, že je na straně Ukrajiny, hlásí na svém twitterovém účtu další fantastický úspěch. Zatímco v uplynulých dnech se zaměřili na důležitou právnickou firmu a internetové rádio, teď se nabourali do přední zbrojní společnosti zabývající se ruskými vojenskými drony.


Nepřehlédněte: Ruský vojenský dron připomíná práci amatérských modelářů. Natáčí zrcadlovkou po babičce a ovládá se obyčejným gamepadem


Anonymous jsou ve formě

Zpočátku se všeobecně věřilo, že ruská armáda převálcuje Ukrajinu během několika dní, ale silná západní podpora a kybernetická válka, kterou v zákulisí vedou Anonymous, hrají v konfliktu důležitou roli. Po neustálých útocích na webové stránky ruské vlády, podniky, o nichž se všeobecně ví, že podporují Kreml, oligarchy a sympatizanty Putina, Anonymous zasáhli Rusy na dalším citlivém místě.

Hacker vystupující jako @Youanonspider oznámil, že získal utajované dokumenty obsahující informace o ruských plánech a taktice bezpilotních letounů nasazených nad Ukrajinou. Aby hacker své oznámení podpořil důkazy, uveřejnil seznam největších exportérů UAV z hlediska inovací, o nichž si Rusové vedou záznamy.

Dále veřejnosti poskytl i detailní technický popis dronu Orion-E ruské společnosti Rosoboronexport a také odtajnil odkaz vedoucí na vojenské plány a dokumenty shromážděné od různých předních ruských vojenských společností a vládních zdrojů.

Útočí po celém světě

Anonymous se pochopitelně nezaměřují jen na Rusko, ale jsou aktivní po celém světě.  V roce 2016 se například nabourali do několika nigerijských vládních webů a vyzvali tamní vládu k ukončení korupce, chudoby a krádeží. A co se případů z poslední doby týče, tak na začátku května napadli web Čínské komunistické strany (ČKS).

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares