Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous varují Čínu: Držte se dál od Tchaj-wanu, nebo pocítíte náš hněv!

  • Anonymous si z Ruska odskočili do Číny
  • Napadli web Čínské komunistické strany (ČKS) 

Hackeři z Anonymous mají plné ruce práce s Ruskem, ale v uplynulých hodinách usoudili, že je potřeba klepnout přes prsty Čínu. Dokládá to oznámení, že se jim podařilo úspěšně napadnout web Čínské komunistické strany (ČKS) a přidat na něj varování, aby Peking proti Tchaj-wanu nezkoušel nic hloupého, jinak ponese vážné následky.


Nepřehlédněte: NASA otestovala vesmírný prak. Podívejte se, jak to vypadá, když vystřelí satelit


Anonymous: hrdinové nebo zloduši?

O hackerech z Anonymous slýcháme v posledních měsících hlavně v souvislosti s Ukrajinou. Postavili se totiž na stranu napadené země a zle zatápí Rusku. V půlce března napadli např. počítačové systémy federálního úřadu Roskomnadzor, který zodpovídá za kontrolu a cenzuru ruských médií a získali 820 GB dat. Kapitální úlovek pak představoval průnik do kamerového systému v Kremlu a zveřejnění videozáznamů z několika místností ruského prezidentského sídla.

V uplynulých dnech si Anonymous došlápli na Čínu. Podařilo se jim hacknout a pozměnit webové stránky regionálního sdružení Čínské komunistické strany v Čcheng-tu. Na úvodní stránce vystavili vlajku Tchaj-wanu a fotografii osoby v černé mikině s kapucí a maskou Guy Fawkese.

Kolektiv uvedl, že si dává „krátkou pauzu“ od kybernetické války proti Rusku, aby Číně připomněl, ať proti Tchaj-wanu nic nezkouší. Hackeři rovněž poukázali na to, že od začátku ruské invaze provedli tisíce útoků na ruské společnosti. Asi nikoho nepřekvapí, že stránky čínských komunistů jsou od útoku Anonymous nedostupné – programátoři si evidentně s hacknutím neporadili a raději je vypnuli.

Mimochodem, že to má Čína u Anonymous nahnuté dokládá soupis požadavků, které musí splnit, aby se vyhnula hněvu hackerů. Patří mezi ně např. vývoj nového léku proti koronaviru, prosazení znovusjednocení korejského poloostrova nebo tlak na Rusko, aby ukončilo okupaci Ukrajiny.

Maska Guy Fawkese

Anonymous jsou známí tím, že nemají oficiální strukturu ani vůdce. Svolávají se organicky veřejnými i tajnými komunikačními prostředky. Kromě hackerských činů je proslavila maska Guy Fawkese, která představuje symbol odvahy člověka, který se postavil proti despotickému mocenskému sytému, omezujícímu základní lidská práva a svobody.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
1
Shares