Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous podnikli útok na populární ruské internetové rádio. Lidem pouštěli hymnu Ukrajiny

  • Hackeři s maskou Guy Fawkese jsou v životní formě
  • Hlásí, že ovládli internetové rádio Kommersant FM

Anonymous jsou k neutahání. Po útoku na tajnou službu službě GRU a přední advokátní kancelář Rustam Kurmaev and Partners teď populární hackeři ovládli vysílání známého ruského rádia. Upozornil na to server Metro.


Nepřehlédněte: Najde mimozemský život? Webbův teleskop nahlédne do hlubin vesmíru a pošle první snímky v maximální kvalitě


Anonymous jsou ve formě

Anonymous hlásí další velký zářez na pažbě. V uplynulých hodinách provedli operaci proti ruské internetové rádio stanici Kommersant FM a jak asi tušíte, bylo to velké.

Dostat se do systémů pro „anonymní“ nepředstavovalo žádný problém a běžné posluchače čekal pořádný šok. Rádio totiž „zničehonic“ začalo vysílat ukrajinskou hymnu a protiválečné písně jako třeba ‘I don’t need a war’ od ruské rockové skupiny Nogu Svelo.

„Byli jsme opravdu hacknuti. Techničtí specialisté nyní zjišťují původ tohoto útoku a snaží se něco udělat s internetovým streamem,“ přiznal šéfredaktor rozhlasové stanice Alexej Vorobjov. Mediální dům Kommersant vlastní oligarcha Alisher Usmanov, pátý nejbohatší člověk v Rusku, jehož Evropská unie popisuje jako „jednoho z oblíbených oligarchů Vladimira Putina“.

V kybernetické válce jsou od února

Během posledních tří měsíců hackeři z Anonymous zaútočili na tisíce důležitých cílů v Rusku a Bělorusku a jak sami často opakují, plánují v tom pokračovat. Jen za poslední dva týdny se hackerům podařilo okrást mocnou ruskou vojenskou rozvědku GRU, odstavit hlavní webové stránky v Bělorusku nebo napadnout špičkové právníky Rustam Kurmaev and Partners, kteří zastupují přibližně 500 klientů včetně Volkswagen Group Russia, IKEA, Toyota, Jones Lang LaSalle, Mechel PJSC, ChTPZ PJSC, Abbott Laboratories, Baker Hughes, ING Bank, Yamaha Motor, Caterpillar, Panasonic, Mars, Gilette, VimpelCom, Citibank nebo Sberbank.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares
4 komentářů
  1. Člověk si v Rusku ani nemůže poslechnout rádio

  2. Co kdyby přestali útočit na civilní cíle a útočili na Putina a jeho skvadru?
    Civilní obyvatelstvo za nic nemůže.

Comments are closed.